1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 3 września we wtorek: Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła;

 1. Dziś przeżywamy 1 rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji oraz 80. rocz. wybuchu II wojny światowej. Niech Maryja – Królowa Pokoju wyprasza łaski u swego Syna, a nasza kaplica niech będzie dalej miejscem łask dla naszej parafii, klasztoru i wszystkich przybywających tu na modlitwę.
 2. Dziś z racji I. niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. 2 września w poniedziałek rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci
  i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego
  w Budkach Piaseckich będzie sprawowana również o godz. 8.00 w kaplicy. Po Mszy świętej rozpoczęcie roku w szkole.
 4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 5. Zachęcamy do nabycia wrześniowego numeru „Rycerza Niepokalanej” a także „Rycerzyka Niepokalanej”, którego tematem jest skromność. W numerze również: kolejny odcinek przygód rycerzyka Zbyszka i kosa Paciorka, ojca Maksymiliana, Juana Diego, a także komiks i historia Królowej Jadwigi oraz jak zawsze kolorowanki oraz Łamigłówki Mądrej Główki
 6. (do godz. 13.00) Kino+ zaprasza dzisiaj na godz. 14.00 do Sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Kateri”. Tym razem będzie to amerykański dramat kostiumowy z roku 2015, który opowiada historię Katieri, Indianki z Ameryki Północnej, która przyjęła religię katolicką. Wstęp wolny.
 7. W sobotę, 7 września, odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone
  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy kulturę i edukację. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie p. Marzena Szczepkowska, absolwentka Kolbianum, która o 13.40 w sali św. Bonawentury wygłosi konferencję pt.: Maryja jako wzór kobiecości. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 8. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się za tydzień 8 września, po Mszy świętej o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
 9. Miejscowa wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w Niepokalanowie zaprasza 8 września na swoje spotkanie, które rozpocznie się od Jutrzni i konferencji ojca Asystenta Wspólnoty o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. Następnie o godz. 10:00 Msza święta, i adoracja Najświętszego Sakramentu z Litanią Loretańską.
 10. Od 9 września 2019 wznawia swoją pracę świetlica działająca przy parafii w Niepokalanowie. Zapraszamy na zajęcia wszystkie chętne dzieci z naszej parafii i gminy. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 17.30. Oferujemy zajęcia z ceramiki, zajęcia kulinarne, rękodzielnicze oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Dzieci otrzymają ciepły posiłek i słodki podwieczorek. Zajęcia są nieodpłatne. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do posługi wolontariatu i wsparcia placówki ciekawymi pomysłami, które
  w interesujący sposób zapewnią czas wolny podopiecznym świetlicy. Zapraszamy do kontaktu pod numer telefonu 606 614 269.
 11. 14 września w sobotę odbędzie się w Niepokalanowie III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Od godz. 9.00 zapisy w recepcji obok informacji, zwiedzanie Niepokalanowa, a o godz. 11.00 centralny punkt spotkania – Msza święta pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala. Po Eucharystii za bazyliką będzie ciepły posiłek i liczne atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, koncert Małej Armii Jezusa. Szczegóły na plakacie w gablocie i banerze przed bazyliką.
 12. W niedzielę 15 września o godzinie 14.00 w sali św. Bonawentury zostanie wystawiona opera „Zapomniani chłopcy – Wysłannicy Ery Tensho”. Artyści z Tokijskiego Towarzystwa Operowego pragną uczcić setną rocznicę nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską. Jest to współczesna japońska opera, formą zbliżona do musicalu, do której muzykę skomponował znany japoński kompozytor Minao Shibata. Była ona wystawiana na scenach oper i teatrów muzycznych oraz w kościołach blisko 140 razy – głównie w Japonii i w Europie: we Włoszech, Watykanie, Portugalii, Hiszpanii i Niemczech. W informacji klasztornej można nabyć karty wstępu.
 13. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Ewa Dzikowska l. 63 z Serok Parceli, śp. Anna Gut l. 91 z Topołowej i śp. Witold Sójka l. 56 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie