1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 26 sierpnia w poniedziałek: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej;
  • 27 sierpnia we wtorek: Wspomnienie św. Moniki;
  • 28 sierpnia w środę: Wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła;
  • 29 sierpnia w czwartek: Wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela.

  1. Z racji I rocznicy konsekracji kaplicy wieczystej adoracji „Gwiazda Niepokalanej” Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, pragniemy zaprosić na oratorium o pokoju
    w wykonaniu naszego zespołu „Miriam”, chóru i orkiestry symfonicznej, które odbędzie się 31 sierpnia, o godz. 20.00 na ołtarzu polowym. W niedzielę zaś 1 września będziemy dziękować za dar kaplicy podczas Mszy św. o godz. 13.00, której będzie przewodniczył nasz Arcypasterz Kard. Kazimierz Nycz.
  2. W przyszłą niedzielę, 1 września, o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony. Niech nasza obecność będzie wyrazem wdzięczności dobremu Bogu za łaski, jakich nam udzielił podczas żniw. Szczegółowy plan dożynek na plakacie w gablocie przed bazyliką.
  3. Spotkanie wspólnoty Żywego Różańca wyjątkowo będzie miało miejsce 8 września, po Mszy św. o godz. 10.00 w Domu Parafialnym.
  4. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu organizatorzy zapraszają na kolejny film w dniu – 1 września do Sali św. Bonawentury na godzinę 1400. Tym razem będzie to amerykański dramat kostiumowy z roku 2015, który opowiada historię Katieri (Katarzyny) Tekakwitha, Indianki z Ameryki Północnej (która była córka wodza Mohawków) i przyjęła religie katolicką. Beatyfikował ją 22 czerwca 1980 roku Jan Paweł II – jako pierwsza Indiankę – chrześcijankę. Kanonizował Benedykt XVI w Rzymie 21 października 2012 r.