1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 20 sierpnia we wtorek: Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła;
  • 21 sierpnia w środę: Wspomnienie św. Piusa X, papieża;
  • 22 sierpnia w czwartek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;
  • 24 sierpnia w sobotę: Święto św. Bartłomieja, apostoła;

  1. 24 sierpnia w sobotę Msza święta w kaplicy św. Maksymiliana w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny będzie sprawowana wyjątkowo o godz. 8.00.
  2. Trwa Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Dziś dzień poświęcony świętości życia i duchowej adopcji dziecka poczętego. Zachęcamy parafian i gości do podjęcia modlitwy za poczęte i nienarodzone dzieci. O 13.45 w Sali św. Bonawentury zostanie wyświetlony film pt. October Baby, oparty na faktach obraz, ukazujący historię młodej dziewczyny odkrywającej okoliczności swojego przyjścia na świat. Od poniedziałku rekolekcje ewangelizacyjne poprowadzi ks. Wojciech Woźniak, sercanin, pełniący funkcję egzorcysty  z diecezji łódzkiej. Ponadto od dziś do wtorku będziemy gościć Benona Wylegałę z projekcją filmów Jak Bóg da i Katolicyzmy. We środę odwiedzi nas aktorka Patrycja Hurlak z konferencją: Zakochani są wśród nas, a w czwartek Wincenty Łaszewski ukaże postać pierwszego papieża fatimskiego Piusa XII; codziennie o godz. 17.00 różaniec, o 18.00 Eucharystia i wystąpienia gości. Zapraszamy
  3. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie przebiega pod hasłem:„Kierunek niebo. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.
  4. Już dziś pragniemy zaprosić na oratorium o pokoju, w wykonaniu naszego zespołu „Miriam”, chóru i orkiestry symfonicznej, które odbędzie się 31 sierpnia, o godz. 20.00 na ołtarzu polowym. Okazją ku temu jest I rocznica konsekracji kaplicy wieczystej adoracji „Gwiazda Niepokalanej” Światowego Centrum Modlitwy o Pokój.
  5. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności: śp. Cecylia Bieguszewska, l. 80 z Nowej Piasecznicy, Zuzanna Bartosiak, l. 73, Janusz Klimaszek, l. 49 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…