1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 14 sierpnia w środę: Uroczystość św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika, założyciela Niepokalanowa;
  • 15 sierpnia w czwartek: Uroczystość Wniebowzięcia NMP;
  • 17 sierpnia w sobotę: Wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

  1. We środę uroczystość św. Maksymiliana Marii Kolbego. Msze św. w tym dniu jak w dzień powszedni. W tym dniu jest możliwość nawiedzenia celi św. Maksymiliana. O godz. 10.00 w bazylice adoracja Najświętszego Sakramentu i Różaniec, po mszy św. o godz. 11.00 złożenie kwiatów przy pomniku Świętego z Niepokalanowa. O godz. 13.00 w sali św. Bonawentury projekcja filmu „Dwie korony”. O godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo Transitus, upamiętniające śmierć Założyciela Niepokalanowa. Rozpoczniemy je w Sanktuarium św. Maksymiliana i udamy się do Bazyliki. Mszy św. o godz. 18.00 będzie przewodniczył bp Tadeusz Bronakowski, po niej świadectwo Jana Budziaszka z zespołu Skaldowie. O 21.00 rozpoczniemy wieczór uwielbienia, zakończony Mszą św. o 23.00,
    a następnie cicha adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 6.00 rano.
  2. W czwartek, 15 sierpnia, uroczystość odpustowa Wniebowzięcia NMP, będąca jednocześnie centralnym punktem Wielkiego Zawierzenia. Msze św. w tym dniu odprawimy w porządku niedzielnym; na wszystkich Mszach zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Mszy o godz. 11.30 przy ołtarzu polowym będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Bronakowski, biskup pomocniczy łomżyński. Poprzedzi ją konferencja nt. zawierzenia i świadectwa na ołtarzu polowym o godz. 10.00. Poświęcenie kwiatów, owoców i ziół po każdej Mszy św. O godz. 15.00 zostanie odprawione wokół bazyliki nabożeństwo z rozważaniami radości Matki Bożej zwane Dróżkami.
  3. Od 6 sierpnia trwa Wielkie Zawierzenia Niepokalanemu Sercu Maryi. Codziennie zawierzamy Maryi różne dziedziny naszego życia. Od dziś do środy o. Zbigniew Ptak prowadzi rekolekcje: Jak rozkochać się we Mszy św. Ponadto dzisiaj o 15.00 w bazylice świadectwo Piotra Chomickiego, pielgrzyma z Gietrzwałdu do Kibeho (6 tys. km). Piątek, sobota i niedziela w przyszłym tygodniu poświęcone są tematyce rodziny i obrony życia. Szczególnie zapraszamy na Spotkanie Rodzin z Jezusem w sobotę 17 sierpnia, które poprowadzą „rodziny z misją”. Całodzienne spotkanie zakończone zostanie występem zespołu „Sąsiedzi plus” oraz odnowieniem ślubów małżeńskich i specjalnym błogosławieństwem rodzin. Zapraszamy.
  4. W dniach od 22 do 26 sierpnia, w Niepokalanowie odbędzie się Rekolekcyjne Spotkanie Młodych – Max Festiwal. W tym roku spotkanie przebiega pod hasłem:„Kierunek niebo. Najważniejsze jest niewidoczne dla oczu”. Więcej informacji na stronie internetowej: maxfestiwal.pl.