1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 6 sierpnia we wtorek: Święto Przemienienia Pańskiego.
 • 8 sierpnia w czwartek: Święto św. Dominika, prezbitera;
 • 9 sierpnia w piątek: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy;
 • 10 sierpnia w sobotę: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika;

 1. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej 39 WAPM, informujemy, że zapisy odbywają się od godz. 9.00 do 20.30
  w podcieniach po prawej stronie bazyliki.
 2. Dziś z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. (do godz. 14.00) W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów zapraszamy do Sali św. Bonawentury na godz. 14.00, na francuski film pt. „Historia Marii”. Gościem specjalnym będzie o. Witold Kawecki – redemptorysta, profesor UKSW, który zajmuje się ewangelizacją medialną.
 4. W poniedziałek, 5 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 500 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w poniedziałek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. We wtorek zaś przybędzie do nas WAPM w liczbie ok. 2500 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie we wtorek od godz. 6.00 w domu pielgrzyma, tam również można przynosić ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 5. We wtorek 6 sierpnia rozpocznie się u nas trzecia edycja Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdego dnia  będzie można zawierzyć Maryi siebie oraz wszystkie swoje troski i problemy. W programie Msza św. z zawierzeniem, różaniec oraz  konferencje, świadectwa i spotkania z ciekawymi gośćmi. W tygodniu spotykamy się od 17.00 do 20.00, w sobotę od 11.00 do 14.00, w niedzielę od 15.00 do 18.00. W tym tygodniu będziemy gościć ks. Wojciecha Draba, egzorcystę z diecezji świdnickiej, o. Paulina Sotowskiego z Seminarium w Łodzi Łagiewnikach, s. Annę Maria Pudełko, Wincentego Łaszewskiego oraz Piotra Chomickiego. W następną niedzielę rozpoczną się rekolekcje eucharystyczne, które poprowadzi o. Zbigniew Ptak, paulin z Krakowa. Szczegóły na stronie internetowej Niepokalanowa oraz na plakatach i ulotkach z programem wyłożonych na stoliku przy wejściu do Bazyliki.
 6. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice, z tej racji Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 7. Wspólnota FZŚ w Niepokalanowie zaprasza 11 sierpnia na spotkanie, które rozpocznie się od Jutrzni o godz. 9:30 w Sanktuarium Św. Maksymiliana; następnie o godz. 10:00 Msza św. i adoracja.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Henryka Kowalska l. 92 z Topołowej i śp. Henryka Trzoch 83 z Paprotni . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…