1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 29 lipca, w poniedziałek: Wspomnienie św. Marty.
 • 31 lipca we środę: Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
 • 1 sierpnia w czwartek: Wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa;
 • 2 sierpnia w piątek: Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli;
 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy. Zebraliśmy 3923 zł. Dziękujemy za otwarte serce.
 2. (do godz. 10.00) W Niepokalanowie trwa Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór Św. Maksymiliana”. Mszy św. o godz. 11.30 na ołtarzu polowym będzie przewodniczył ks. bp Roman Pindel, Biskup diecezji bielsko-żywieckiej.
 3. W czwartek z racji 75. rocznicy Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie
  o poległych Powstańcach. Tego dnia w naszej Archidiecezji o godz. 17.00 zostaną uruchomione dzwony kościelne. Także w tym dniu zaczynamy przyjmowanie rezerwacji ślubów na rok 2020 dla narzeczonych spoza naszej parafii.
 4. W piątek 2 sierpnia w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w  czyśćcu cierpiącą.
 5. W tym tygodniu przypadają: I czwartek: zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele; w I piątek spowiedź przez cały dzień. Do chorych udamy się we wrześniu.
 6. W sobotę 3 sierpnia odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja
  i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone
  z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy służbę zdrowia oraz wszystkie organizacje i ruchy pro-life. O godz. 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie dr nauk med. Aleksandra Pawlik. Wygłosi ona konferencję: Kiedy się zaczyna życie? Rozwój dziecka w łonie matki. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 7. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów zapraszamy w przyszłą niedzielę, 4 sierpnia, na godz. 14.00, do Sali św. Bonawentury, na francuski film pt. „Historia Marii”. Bohaterka filmu, Marie, jest głuchoniewidoma od urodzenia i nie potrafi komunikować się ze światem. Trafia do placówki edukacyjnej, gdzie zakonnice opiekują się niesłyszącymi osobami. Tak rozpoczyna się niezwykła przyjaźń i wyjątkowa relacja bohaterki z Siostrą Małgorzatą, która widzi w niej ogromny potencjał. Gościem specjalnym będzie o. Witold Kawecki – redemptorysta, profesor UKSW, który zajmuje się ewangelizacją medialną.
 8. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej 39 WAPM, informujemy, że zapisy będą odbywać się za tydzień, w niedzielę, od godz. 9.00 do 20.30 w podcieniach po prawej stronie bazyliki.
 9. Informujemy parafian, że w czasie wakacji nastąpi zmiana duszpasterza w naszej parafii. Decyzją przełożonych o. Tomasz Szok zostaje przeniesiony do klasztoru w Łodzi-Dąbrowie. O. Tomaszowi dziękujemy za 3-letnią pracę wśród nas. Życzymy wielu łask Bożych i opieki Niepokalanej w nowych obowiązkach. Natomiast witamy Bartosza Boguckiego, neoprezbitera, który będzie posługiwał jako katecheta. Ojcu Bartoszowi życzymy mocy Ducha Świętego i błogosławieństwa Bożego w posłudze kapłańskiej oraz obfitości łask płynących od Boga przez Niepokalaną i św. Maksymiliana.
 10. W parafii św. Bartłomieja w Pawłowicach w dniu dzisiejszym na Mszach św. o godz.9.00 i 11.30 wystawione są relikwie św. Szarbela. Podczas Eucharystii udzielane będzie namaszczczenie olejami tego świętego. Serdecznie zapraszamy.