XVI Niedziela w ciągu roku – 21.07.2019

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 22 lipca w poniedziałek: Święto św. Marii Magdaleny;
 • 23 lipca we wtorek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;
 • 24 lipca w środę: Wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
 • 25 lipca w czwartek: Święto św. Jakuba, Apostoła;
 • 26 lipca w piątek: Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

 1. Dziś po wszystkich Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 2. W czwartek przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła, a w tradycji Kościoła także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu przy bazylice.
 3. W najbliższą sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „Od Słowa do czynu w mocy Ducha Świętego na wzór Św. Maksymiliana”. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Eucharystię do bazyliki, której przewodniczyć będzie o. Grzegorz Maria Szymanik, asystent narodowy MI. O godz. 21.00 Apel Maryjny poprowadzi o. Piotr M. Lenart, wiceprezes narodowy MI, który rozpocznie całonocne czuwanie w bazylice. Dzień Modlitw zakończy się w niedzielę o godz. 11.30 uroczystą Eucharystią na ołtarzu polowym, której przewodniczyć będzie ks. bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej. Szczegółowy plan czuwania znajduje się w gablocie przed bazyliką oraz na stronie internetowej klasztoru: mi-polska.pl. Zapraszamy na tę wspólną modlitwę wszystkich Rycerzy Niepokalanej z naszej parafii i okolic.
 4. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 5. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Michał Frontczak l. 67 z Teresina i śp. Elżbieta Pawoniak l. 77 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…