1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 lipca w poniedziałek: Wspomnienie św. Jana z Dukli, prezbitera;
 • 9 lipca we wtorek: Wspomnienie św. męczenników Mikołaja Picka, Willada i Towarzyszy;
 • 10 lipca w środę: Wspomnienie św. Weroniki Giuliani, dziewicy;
 • 11 lipca w czwartek: Święto św. Benedykta, opata, patrona Europy;
 • 12 lipca w piątek: Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika;
 • 13 lipca w sobotę: Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta;

 1. Kino + (plus) zaprasza na projekcję filmu pt. Jako w niebie tak i w Komańczy. Pokaz dzisiaj o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury. Jest to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Ks. Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Film przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres
  z życia Prymasa Tysiąclecia. Gościem pokazu będzie Bogdan Miszczak, producent filmu.
 2. W czwartek, 11 lipca przybędzie do nas XXII pielgrzymka diecezji Łomżyńskiej do Niepokalanowa w intencji Trzeźwości Narodu. O godz. 11.00 pielgrzymi będą uczestniczyć we Mszy świętej w naszej bazylice.
 3. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Z tej racji Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 4. Wspólnota Franciszkańskiego Zakonu Świeckich zaprasza w przyszłą niedzielę, 14 lipca, na spotkanie o godz. 9:30 do Sanktuarium św. Maksymiliana. W programie: Jutrznia, konferencja o. Jacka Staszewskiego. O godz. 10:00 zostanie odprawiona Msza Święta, po której nastąpi Adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniach 8 – 11 sierpnia, pielgrzymkę do Austrii i Czech. Informacje szczegółowe w gablocie.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do Pana: śp. Kazimiera Jakubczak l. 81 z Nowej Piasecznicy. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…