1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 3 lipca w środę: Święto św. Tomasza, Apostoła;
  • 6 lipca w sobotę: Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej, dziewicy, patronki Dzieł Misyjnych;

  1. Od jutra od godz. 9.00 przyjmujemy w kancelarii parafialnej rezerwacje daty i godziny ślubów na rok 2020 narzeczonych mieszkających na terenie naszej parafii. Dla narzeczonych mieszkających poza naszą parafią rezerwacji ślubu będzie można dokonać od 1 sierpnia.
  2. W I czwartek miesiąca, 4 lipca, zapraszamy na godz. 18.00 na Mszę św. i nabożeństwo godziny świętej w intencji licznych i świętych powołań w Kościele. W I piątek zachęcamy do spowiedzi przez cały dzień i do uczestnictwa we Mszy św. i Komunii wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.
  3. W sobotę 6 lipca odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. O 9.30 konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy dzieci, młodzież, instytucje edukacji i wychowania. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku. Gościem specjalnym będzie s. Michaela Pawlik, która o 13.40 wygłosi konferencję: Zagrożenia utraty wiary. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
  4. W przyszłą niedzielę, 7 lipca, po Mszy św. o godz. 10.00, w domu parafialnym spotkanie wspólnot Żywego Różańca.
  5. Kino + zaprasza na projekcję filmu pt. Jako w niebie tak i w Komańczy. Gościem pokazu będzie Bogdan Miszczak, producent filmu. Jest to dokument fabularyzowany przedstawiający historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Film przybliża dotychczas mało znany, a jakże ważny okres z życia Prymasa Tysiąclecia. Pokaz w niedzielę, 7 lipca, o godzinie 14.00 w sali św. Bonawentury.
  6. Zapraszamy do nabywania wakacyjnego numeru Rycerza Niepokalanej; warto zapoznać się z rozważaniami o czystości, czy z tekstem rozróżniającym fana od naśladowcy Chrystusa. Polecamy również artykuł ks. Marka Dziewieckiego z poradami wobec problemu niepłodności w małżeństwie; znajdziemy również szczegółowy plan sierpniowego Wielkiego Zawierzenia NMP w Niepokalanowie.
  7. Koło Przyjaciół Radia Maryja organizuje w dniach 8 – 11 sierpnia, pielgrzymkę do Austrii i Czech. Informacje szczegółowe w gablocie.