1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła obchodzimy
  • 24 czerwca, w poniedziałek: Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela;
  • 27 czerwca w czwartek: Wspomnienie NMP Nieustającej Pomocy;
  • 28 czerwca w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa;
  • 29 czerwca w sobotę: Uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła.

 1. Udającym się na wakacje i urlopy życzymy wielu łask Bożych, opieki Niepokalanej, Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, dobrej pogody i wspaniałego wypoczynku. W czasie urlopu i odpoczynku wakacyjnego pamiętajmy o obowiązku niedzielnej Eucharystii i codziennej modlitwie.
 2. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączonezprocesją eucharystyczną – w niedzielę o godz. 17.00, w tygodniu po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i procesji. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała; po procesji – błogosławieństwo wianków.
 3. W czwartek, 27 czerwca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona w bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 4. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po raz drugi w Niepokalanowie będziemy uczestniczyć w Światowej Sztafecie Różańcowej w intencji kapłanów. Wierni na całym świecie przez całą dobę modlą się o świętość dla kapłanów. W kaplicy św. Maksymiliana  o 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka do Bożego Miłosierdzia, o 15.30 różaniec,  następnie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i  Msza św.
 5. Od poniedziałku 1 lipca od godz. 9.00 będziemy przyjmować rezerwacje daty i godziny ślubów na rok 2019 narzeczonych mieszkających na terenie naszej parafii. Dla narzeczonych mieszkających poza naszą parafią rezerwacji ślubu będzie można dokonać od 1 sierpnia.