1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 17 czerwca w poniedziałek: Wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego, zakonnika;
  • 20 czerwca w czwartek: uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało)
  • 21 czerwca w piątek: Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika;
  1. Dziś po wszystkich Mszach św. są zbierane ofiary do puszek na pomoc rodzinie z naszej parafii, która ucierpiała w skutek pożaru domu. Za każdy gest łączności i życzliwości z poszkodowanymi składamy z serca: Bóg zapłać.
  2. W czwartek uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy świętych jak w niedziele, z wyjątkiem Mszy świętej o godz. 11.30, której nie będzie. Po Mszy świętej o godz. 10.00 wyruszy z bazyliki procesja eucharystyczna. Trasa procesji będzie następująca: ul. o. M. Kolbego przez tory, następnie ul. Warszawską, Długą, Rynkową, Szymanowską przez tory i o. M. Kolbego do ołtarza polowego za bazyliką. Ołtarze będą przygotowywały następujące wspólnoty: I:Żywy Różaniec, Rycerstwo Niepokalanej i Ministranci starsi, II:Odnowa w Duchu Świętym, III:Neokatechumenat, Koło Przyjaciół Radia Maryja, IV: Zachęcamy do licznego udziału i pobożnego przeżycia procesji oraz dekoracji domów na trasie procesji. Zapraszamy biel, asystę, chór, orkiestrę parafialną, dzieci z klas trzecich w strojach komunijnych oraz młodzież do niesienia sztandarów i feretronów. Próba sypania kwiatków dla dziewczynek będzie w środę o godz. 17.00. Biel procesyjna spotyka się w Boże Ciało o godz. 9.15 przy wejściu do bazyliki od strony fotografa. Przez kolejne 8 dni po Bożym Ciele nabożeństwo czerwcowe będzie połączone z procesją wokół bazyliki. W sobotę nabożeństwo i procesja będzie w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
  3. We wtorek, 18 czerwca, w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 9.00, zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Szkoły Podstawowej w Budkach Piaseckich, zaś dla dzieci ze Szkoły Podstawowej w Teresinie i w Paprotni oraz z Zespołu Szkół będzie sprawowana Msza św. w środę 19 czerwca o godz. 8.00 w naszej bazylice. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli oraz rodziców.
  4. W przyszłą sobotę o 9.00, w kaplicy św. Maksymiliana na Mszy św. gromadzi się Koło Przyjaciół Radia Maryja, które również organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę 14 lipca.Koszt pielgrzymki 50 zł. Szczegóły i kontakt w gablocie przy Bazylice.
  5. Działający w naszym klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, zaprasza do podjęcia niestacjonarnych studiów z mariologii. Są adresowane do osób duchownych i świeckich. Instytut prowadzi studia predoktoranckie podyplomowe oraz Studia Podyplomowe dla osób z tytułem magistra bądź licencjata z jakiejkolwiek innej dziedziny wiedzy. Prowadzony jest także kurs „Studium Mariologii” dla osób posiadających minimum wykształcenie średnie. O studiach i kursie informują: plakat w gablocie oraz foldery dostępne na furcie i w informacji, na stronie: kolbianum.franciszkanie.pl. Można też kontaktować się z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Ireneuszem Klimczykiem.