Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 9.06.2019

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 10 czerwca w poniedziałek: Święto NMP Matki Kościoła;
 • 11 czerwca we wtorek: Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła;
 • 12 czerwca w środę: Wspomnienie obowiązkowe bł. męczenników z naszej franciszkańskiej prowincji: Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego
  i Bonifacego Żukowskiego, zakonników oraz 101 Towarzyszy męczenników;
 • 13 czerwca w czwartek: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana;
 • 14 czerwca w piątek: Wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 • 15 czerwca w sobotę: Wspomnienie bł. Jolanty, zakonnicy;
 • 16 czerwca w niedzielę: uroczystość Trójcy Przenajświętszej; kończy się okres spowiedzi wielkanocnej.

 1. W naszej bazylice nabożeństwa czerwcowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo czerwcowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 2. We wtorek, 11 czerwca, w czasie Mszy św. o godz. 18.00, o. Mirosław Kopczewski, wikariusz klasztoru, wraz z braćmi kursowymi, będzie obchodził 25-lecie święceń kapłańskich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Szymaniak, l. 71 z Teresina. śp. Henryka Wejrzanowska l. 67 z Nowej Piasecznicy, śp. o. Tomasz Lach l. 94 z naszego klasztoru w Niepokalanowie. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…