1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 9 września w poniedziałek: Wspomnienie bł. Anieli Salawy, dziewicy, patronki FZŚ;
 • 12 września we środę: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
 • 13 września w piątek: Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
 • 14 września w sobotę: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;

 1. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne, w piątek zaś o godz. 16.00 spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 18.30 spotkanie scholi dziecięcej.
 2. Od 9 września wznawia swoją pracę świetlica działająca przy parafii w Niepokalanowie. Zapraszamy na zajęcia wszystkie chętne dzieci z naszej parafii i gminy. Świetlica będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach od 15.00 do 17.30. Oferujemy zajęcia z ceramiki, zajęcia kulinarne, rękodzielnicze oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Dzieci otrzymają ciepły posiłek i słodki podwieczorek. Zajęcia są nieodpłatne. Zapraszamy wszystkie chętne osoby do posługi wolontariatu i wsparcia placówki ciekawymi pomysłami, które w interesujący sposób zapewnią czas wolny podopiecznym świetlicy. Zapraszamy do kontaktu pod numer telefonu 606 614 269.
 3. Zgodnie z wytycznymi naszego Arcybiskupa przygotowanie do sakramentu bierzmowania odbywa się w cyklu dwuletnim. Kurs skierowany jest do młodzieży, która rozpoczęła naukę w klasie ósmej szkoły podstawowej. Przewidywany termin bierzmowania to rok 2021, czyli klasa I szkoły średniej. Deklaracje dla kandydatów zostaną rozdane na lekcji religii w szkole. Do końca września przyjmujemy także zapisy osób dorosłych z parafii, które ukończyły 18 rok życia i z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. 14 września w sobotę odbędzie się w Niepokalanowie III Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Od godz. 9.00 zapisy w recepcji obok informacji, zwiedzanie Niepokalanowa, a o godz. 11.00 centralny punkt spotkania – Msza święta pod przewodnictwem bpa Wojciecha Osiala. Po Eucharystii za bazyliką będzie ciepły posiłek i liczne atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, koncert Małej Armii Jezusa. Szczegóły na plakacie w gablocie i banerze przed bazyliką.
 5. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice, z tej racji Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza w dniu 14 września na akcje modlitewną „Polska pod Krzyżem”. Program i szczegóły wyjazdu w gablocie i na tablicy przed bazyliką.
 7. Za tydzień w niedzielę, 15 września, po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2020 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 8. Z racji stulecia nawiązania stosunków dyplomatycznych między Japonią i Polską w następną niedzielę w sali św. Bonawentury zostanie wystawiona opera „Zapomniani chłopcy – Wysłannicy Ery Tensho”. Akcja opery rozgrywa się w Japonii na przełomie XVI w. i XVII w. Poświęcona jest pierwszym japońskim chrześcijanom oraz ich prześladowaniu. Akcja opery osnuta jest na kanwie autentycznych wydarzeń. Artyści z Tokio przybliżą nam losy czterech chłopców wysłanych do Europy. Opera ma formę musicalu. W informacji klasztornej można nabyć karty wstępu.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Tomasz Pol l. 41 z Paprotni i śp. Ryszard Wielogórski l. 71 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…