IV Niedziela Wielkanocy „Dobrego Pasterza” – 12.05.2019

1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
13 maja, w poniedziałek: Wspomnienie NMP z Fatimy;
14 maja, we wtorek: Święto św. Macieja Apostoła;
15 maja, w środę: Wspomnienie św. Małgorzaty z Kortony;
16 maja w czwartek: Święto św. Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika, patrona Polski;
17 maja, w piątek: Wspomnienie św. Paschalisa Baylona, zakonnika;
18 maja, w sobotę: Wspomnienie św. Feliksa z Cantalice, zakonnika;

2. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św.wieczorna i nabożeństwo majowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
3. 13 maja, w poniedziałek: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy pod wezwaniem NMP z Fatimy w Niepokalanowie – Lasku. Mszy Świętej o godz. 18.00 będzie przewodniczył i homilię wygłosi o. Jan Olszewski asystent sekretarza Prowincji.
4.  W sobotę, 18 maja, w domu parafialnym o godz. 19.00 odbędzie się spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej.
5. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 18 maja. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
6. W niedzielę, 19 maja, odbędzie się w naszej parafii druga edycja „Biegu Maryjnego”. Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Niepokalanowie – Lasku. Szczegóły oraz informacje na temat zapisów na plakacie w gablocie przed Bazyliką.