1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 20 maja w poniedziałek: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, prezbitera;
  • 23 maja w czwartek: Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki św. Ojca Franciszka w Asyżu;
  • 24 maja w piątek: Wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych;

  1. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, w sobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
  2. Mieszkanka naszej gminy – Magda, zachorowała i potrzebuje wsparcia. Dlatego dziś 19 maja w godzinach 13.00-18.00 organizowany jest turniej piłki nożnej pod hasłem: „Gramy dla Magdy”. Szczegóły na plakacie przed bazyliką.
  3. W sobotę 25 maja odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą świętą w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i Ojczyzny.
  4. Również w sobotę 25 maja w sali św. Bonawentury odbędzie się sympozjum: Wśród współczesnych zagrożeń duchowych, organizowane przez Ruch Effatha i nasz Klasztor. Początek o godzinie 9.00. W programie konferencje następujących osób: o. Remigiusz Trocki, Stanisław Krajski oraz s. Michaela Pawlik. Zakończenie około 17.00. Szczegóły na plakacie w gablocie. Wstęp – ofiara na pokrycie kosztów organizacji sympozjum.
  5. Sołectwo Granice Osiedle zaprasza na doroczną imprezę rodzinną z okazji Dnia Dziecka. Spotkanie odbędzie się w sobotę, 25 maja, na boisku sportowym przy Południowej. Początek o godzinie 16.00.
  6. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem o godz. 19.00.