1. Dziś pierwsza niedziela maja, którą obchodzimy jako Niedzielę Rycerstwa Niepokalanej.
  Z tej racji kazania głosi o. Robert Stachowiak, asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa można uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 6 maja, w poniedziałek: Święto św. Apostołów Filipa i Jakuba;
 • 8 maja, we wtorek: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, patrona Polski.
 1. W naszej bazylice nabożeństwa majowe odprawiane są w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30, wsobotę Msza św. wieczorna i nabożeństwo majowe w Sanktuarium Św. Maksymiliana.
 2. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej im. św. Maksymiliana Kolbego w Teresinie w poniedziałek, 6 maja, o godz. 18.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów szkoły.
 3. W czwartek, 9 maja o godz. 18.00, Bracia z Prowincji Gdańskiej, którzy w sobotę w Elblągu przyjęli święcenia kapłańskie, będą sprawować Mszę prymicyjną w naszej bazylice. Po Mszy świętej ojcowie neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
 4. W sobotę odbędzie się nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
 5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas trzecich podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.W tym dniu także odbędzie się spotkanie miejscowej wspólnoty Franciszkańskiego Zakonu Świeckich; rozpocznie się o godz. 9.30 w kaplicy św. Maksymiliana
 6. Zachęcamy do nabycia majowego numeru Rycerza NiepokalanejMożemy w nim przeczytać m. in. historię torturowanego i zabitego przez UB jezuity ks. Władysława Gurgacza, opis życia ks. Aleksandra Fedorowicza; polecamy również wywiad z kardynałem Robertem Sarah’em. Zachęcamy też do nabycia majowego, mocno odmienionego, Rycerzyka Niepokalanej. W nim m. in. kolejny odcinek przygód rycerzyka Zbyszka, Wojownik Królowej, czyli historia ojca Maksymiliana, Mały kuchcik Niepokalanej, a także karta z królem Polski, Władysławem Łokietkiem.
 7. Organizujemy pielgrzymkę na czuwanie modlitewne Odnowy w Duchu Świętym w Częstochowie w sobotę 18 maja. Koszt wyjazdu 60 zł. Zapisy przyjmujemy w kancelarii parafialnej.
 8. W niedzielę, 19 maja, odbędzie się w naszej parafii druga edycja „Biegu Maryjnego”. Start i meta zawodów zlokalizowane będą w Niepokalanowie – Lasku. Szczegóły oraz informacje na temat zapisów na plakacie w gablocie przed Bazyliką.”
 9. Zapraszamy dzisiaj 5 maja, na godzinę 14.00 do sali św. Bonawentury na film pt. „Mandarynki”, produkcji gruzińsko-estońskiej. Akcja filmu dzieje się jesienią 1992 roku, kiedy to Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Gościem pokazu będzie Robert Wrzosek, aktor i reżyser filmowy. Wstęp wolny.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Leszek Pietz, l. 59 z Teresina.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…