1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 29 kwietnia w poniedziałek: Uroczystośćśw. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski;
 • 2 maja, w czwartek: wspomnienie św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła;
 • 3 maja, w piątek: Uroczystość NMP, Królowej Polski;228 rocznica uchwalenia Konstytucji Majowej
 • 4 maja, w sobotę: wspomnienie św. Floriana, męczennika;

 • Dziś II Niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą białą – od zwyczaju noszenia białych szat w pierwszym tygodniu po Wielkanocy przez nowo ochrzczonych, lub niedzielą Miłosierdzia Bożego, kończąca oktawę uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Koronka i nabożeństwo będą odprawione w bazylice o godz. 15.00. Z tej racji nie będzie nabożeństwa o godz. 17.00.
 1. W Bazylice i w kaplicy w Lasku gościmy młodych ze wspólnoty Cenacolo, założonej przez Elwirę dla uzależnionych od narkotyków i innych uzależnień. Wspólnota utrzymuje się z Bożej Opatrzności dlatego będzie można ich wesprzeć zakupując dewocjonalia przez nich robione oraz książki s. Elwiry.
 2. Od środy rozpoczynamy miesiąc maj, poświęcony szczególnej czci Matki Bożej. Nabożeństwa majowe w bazylice będą odprawiane w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30. W sobotę Msza święta wieczorna i nabożeństwo majowe odprawiane są w Sanktuarium Św. Maksymiliana.Pierwsza majówka będzie połączona
  z procesją, dlatego zapraszamy asystę, biel i dziewczynki do sypania kwiatów. Prosimy także wiernych o przyozdobienie przydrożnych krzyży i figur Matki Bożej oraz organizowanie śpiewu Litanii Loretańskiej przy kapliczkach dla tych, którzy nie mogą uczestniczyć w kościele.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca, podczas Mszy św.  o godz. 18.00 i na nabożeństwie Godziny świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. Z racji I piątkudzieci zachęcamy do spowiedzi oraz Komunii św. w czasie Mszy św. w tym dniu. Wyjątkowo do chorych naszej parafii udamy się w czwartek 2 maja.
 4. 3 maja Msze święte będą sprawowane w porządku niedzielnym. O godz. 11.30 sprawowana będzie Msza święta w intencji Ojczyzny oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, a po niej zapraszamy na okolicznościowy koncert patriotyczny.
 5. W sobotę, 4 maja, odbędzie się spotkanie „Oddaj się Maryi”. Spotkanie odbędzie się na ołtarzu polowym. O 9.30  konferencja i świadectwa, o 11.00 Eucharystia z oddaniem wszelkich spraw Matce Bożej połączone z nabożeństwem wynagradzającym Niepokalanemu Sercu Maryi. W sposób szczególny w tym dniu zawierzymy nasze rodziny. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku oraz konferencja ks. Marka Dziewieckiego, psychologa i specjalisty od uzależnień i rodziny nt: Nawrócenie i pojednanie w rodzinie. Zakończenie około 15.00. Zapraszamy.
 6. Przypominamy parafianom i tym, którzy uczestniczą we Mszy świętej w bazylice, że od maja do września włącznie Msza święta wieczorna w niedziele i uroczystości będzie odprawiana o godz. 19.00.
 7. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 8. Po przerwie jesienno-zimowej zostają wznowione projekcje filmowe w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów we Wrocławiu. Pokazy odbywają się w pierwszą niedziele miesiąca od maja do września włącznie. Zapraszamy za tydzień, 5 maja, na godzinę 14.00 do sali św. Bonawentury na film pt. „Mandarynki”, produkcji gruzińsko-estońskiej. Akcja filmu dzieje się jesienią 1992 roku, kiedy to Abchazja walczy o odłączenie się od Gruzji. Gościem pokazu będzie Robert Wrzosek, aktor i reżyser filmowy. Wstęp wolny.
 9. Życzeniem św. Maksymiliana było, aby pierwsza niedziela maja była obchodzona jako Niedziela Rycerstwa Niepokalanej. Z tej okazji w przyszłą niedzielę kazania będzie głosił o. Robert Stachowiak – asystent prowincjalny ds. Rycerstwa Niepokalanej. Wszelkie informacje na temat Rycerstwa w tym dniu będzie można również uzyskać w Ośrodku Rycerstwa Niepokalanej przy Informacji.
 10. W minionym tygodniu odeszli do Pana z naszej wspólnoty parafialnej: śp. Jerzy Staniak l. 65 z Serok Wsi, śp. Henryk Kaczmarek l. 75 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…