IV Niedziela Wielkiego Postu “Laetare” – 31.03.2019

 1. Dziś zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem na godz. 18.00.

 1. W przyszłą niedzielę 7 kwietnia, po Mszy św. o godz. 10.00, odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca, w domu parafialnym.
 2. W następną niedzielę rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Michał Nowak z Poznania. Polecamy modlitwie ojca rekolekcjonistę i owoce tego świętego czasu.
 3. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: 4 kwietnia, w I czwartekmiesiąca, podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie Godziny świętej będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne. W I piątekspowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 30, a o 17.00 Msza św. W Budkach Piaseckich spowiedź o stałej porze. Tego dnia udamy się z posługą sakramentalną do chorych naszej parafii.
 4. W sobotę, 6 kwietnia, odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. Początek o 9.30 w sali św. Bonawentury. Konferencję nt. zagrożeń duchowych i dróg wyjścia wygłosi Edmund Szaniawski – marianin, wieloletni egzorcysta.W tym dniu Mszy św. o g. 11.00 będzie przewodniczył rektor franciszkańskiego WSD w Łodzi – Łagiewnikach o. dr Mirosław Bartos, muzycznie liturgię ubogaci chór seminaryjny. Po Eucharystii nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Różaniec poprowadzą bracia klerycy wraz
  z medytacją gregoriańską. W sposób szczególny Matce Bożej zawierzymy osoby powołane do służby Panu Bogu.
 5. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się w piątek, 5 kwietnia, o godz. 20.00 Mszą św. w bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna się i kończy w Niepokalanowie. Zapisy na stronieEDK edk.org.pl
 6. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
 7. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
 8. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 9. Parafialny zespół Caritas w przedsionku bazyliki rozprowadza jeszcze świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na działalność charytatywną naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Wiesław Koźlicki, l. 65 z Nowej Piasecznicy i śp. Ryszard Łasica, l. 91 z Kask: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…