III Niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019

  1. Jutro, 25 marca, obchodzimy uroczystość Zwiastowania Pańskiego; dzień ten obchodzony jako Dzień Świętości Życia.Zachęcamy do włączenia się w dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Możli­wość podjęcia duchowej adopcji w naszej parafii będzie podczas Mszy świętej o godz. 18.00. Zachęcamy wiernych do włączenia się w to dzieło.

  1. W ubiegłą niedzielę „Ad Gentes” zbieraliśmy ofiary do puszek na rzecz misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.Zebraliśmy 2711 zł.Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”
  2. W dniach od 27 do 29 marca odbędą się rekolekcje dla uczniów Zespołu Szkół w Teresinie.
  3. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych. Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
  4. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
  5. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  6. Parafialny zespół Caritas w przedsionku bazyliki rozprowadza świece na stół wielkanocny w cenie 15 zł. Każde uzyskane 3 zł ze sprzedaży świec jest przeznaczone na parafialny Zespół Caritas.
  7. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 20.00 Mszą św. w bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna się i kończy w Niepokalanowie. Zapisy na stronie edk.org.pl
  8. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Tomasz Krawczak, l. 64 z Teresina i śp. Tadeusz Antczak, l. 96 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…