II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019

 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą „Ad Gentes”. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po każdej Mszy św. ofiarami do puszek możemy wesprzeć misjonarzy i ich posługę ewangelizacyjną, charytatywną, medyczną i edukacyjną.

 1. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00 i Drodze Krzyżowej w piątek o godz. 17.00 dla dzieci i ok. godz. 18.30 dla młodzieży i dorosłych oraz do spełniania innych czynów pokutnych, by nie zmarnować czasu łaski, jakim jest Wielki Post.Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
 2. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego.
 3. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
 4. Dziękujemy wszystkim mężczyznom i młodzieży za pomoc w rozbiórce tzw. „Żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca: Bóg zapłać!
 5. W tym tygodniu rozpoczynamy spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych z Paprotni, Budek Piaseckich i Teresina.
 6. Koło Przyjaciół Radia Maryjazaprasza w przyszłą sobotę o 9.00 do kaplicy św. Maksymiliana na Mszę świętą w intencji Radia Maryja, TV Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. W sobotę, 23 marca, odbędzie się kolejne nabożeństwo wynagradzających za grzechy przeciwko życiu. O godzinie 10.00 w Sali Misterium Męki Pańskiej konferencję na temat obrony życia wygłosi p. Wiesława Kowalska. O 11.00 w bazylice  Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu oraz nabożeństwo pokutne. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy przepraszać za grzechy lekarzy, pracowników służby zdrowia oraz inne osoby obarczonych tym grzechem. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 8. Zapraszamy na Ekstremalną Drogę Krzyżową, która rozpocznie się 5 kwietnia o godz. 20.00 Mszą św. w bazylice. Trasa wynosi 43 km, zaczyna się i kończy w Niepokalanowie. Zapisy na stronieedk.org.pl
 9. W dniach 10 – 12 maja organizowana jest trzydniowa pielgrzymka parafialna do Lwowa. Jest jeszcze kilka miejsc wolnych. Koszt pielgrzymki to 470 zł. Zgłoszenia przyjmuje  br. Maksymilian Owsiany: tel. 514 919 182.
 10. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Zofia Wiśniewska, l. 87 z Nowej Piasecznicy; śp. Tadeusz Brzeziński, l. 86 z Serok Parceli; śp. Barbara Makowska, l. 77 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…