I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019

  1. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach wielkopostnych. W piątki Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 17.00, dla młodzieży i dorosłych po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 18.30;zaś nabożeństwo Gorzkich Żalów w niedziele o godz. 17.00. Zapraszamy także na Msze święte połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, w dni powszednie o godz. 6.00.

  1. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Rozdzielaniem tych darów zajmie się nasz parafialny Zespół Caritas.
  2. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego można składać do oznaczonej puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić będziemy się na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  3. Przypominamy, że dziś rozpoczyna się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego.
  4. W sobotę 16 marca odbędzie się drugie nabożeństwo wynagradzające za grzechy przeciwko życiu. O godzinie 10.00 w sali Misterium Męki Pańskiej konferencję na temat obrony życia wygłosi Wiesława Kowalska z Ośrodka Adopcji Duchowej  z Jasnej Góry. O 11.00 w bazylice  Msza św. w intencji wynagrodzenia za grzechy przeciwko życiu oraz nabożeństwo pokutne z modlitwą ojca o uwolnienie z poczucia winy po grzechu aborcji. Przed Najświętszym Sakramentem będziemy modlić się za mężczyzn obarczonych tym grzechem.
  5. Zapraszamy do lektury marcowego “Rycerza Niepokalanej”. W nim m. in. rachunek sumienia ks. Andrzeja Panasiuka; kolejna część opowieści o życiu i ideałach O. Mieczysława Mirochny; tekst o wierności małżeńskiej o. Ignacego Kosmany; porady ekonomiczne na temat tzw. “chwilówek”; artykuł o tym, czym dla Żydów jest Pascha i wiele innych.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Aneta Szafrańska, l. 43 z Teresina; śp. Tadeusz Jegierski, l. 72 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…