1. Dziś piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży, od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie, na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu. W ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.

  1. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi o. Michał Nowak z Poznania. Msza św. z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00, dodatkowa nauka rekolekcyjna o godz. 20.00. Spotkania rekolekcyjne w Budkach o godz. 16.00. Polecamy modlitwie ojca rekolekcjonistę i owoce tego świętego czasu
  2. W piątek nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się ulicami naszej parafii po wieczornej Mszy świętej. Z tej racji nie będzie Drogi Krzyżowej o godz. 17.00 dla dzieci oraz spotkania małych rycerzy Niepokalanej. Przejdziemy następującymi ulicami: M. Kolbego, Szymanowską, Al. XX-lecia, Lipową, Torową. Serdecznie zachęcamy do licznego udziału oraz prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów.
  3. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa i początek przeżywania tajemnic Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy świętej, zaś uroczyste poświęcenie z procesją wokół bazyliki, podczas Mszy świętej o godz. 10.00 i 11.30.
  4. Zachęcamy do uczestnictwa w Gorzkich Żalach w niedzielę o godz.17.00.Zapraszamy również na Msze św. połączone z jutrznią – brewiarzową modlitwą Kościoła, przez dni powszednie o godz. 6.00.
  5. Darem wielkopostnego okresu i wyrazem naszej miłości względem bliźnich niech będą również złożone produkty spożywcze i chemiczne dla najbardziej potrzebujących. Kosz na te produkty jest wystawiony przy ołtarzu św. Antoniego. Ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i wystrój bazyliki na okres paschalny można składać do puszki przy wyjściu z bazyliki. W intencji wszystkich Ofiarodawców modlić się będziemy na Mszy świętej w Wigilię Paschalną.
  6. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, w Domu Parafialnym o g. 19.00.
  7. Także w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
  8. Zachęcamy do nabycia kwietniowego numeru Rycerza Niepokalanej.