Niedziela Chrztu Pańskiego – 13.01.2018

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 16 stycznia, w środę: Wspomnienie świętych Berarda i Towarzyszy, pierwszych męczenników franciszkańskich;
  • 17 stycznia, w czwartek: Wspomnienie św. Antoniego, opata;
  • 19 stycznia w sobotę: Wspomnienie św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa.

  1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej obchodzonego 2 lutego.
  1. W sobotę, 19 stycznia, odbędzie się spotkanie Koła Przyjaciół Radia Maryja. Rozpocznie się o godz. 9.00 w Sanktuarium św. Maksymiliana Mszą św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i Ojczyzny; po Mszy spotkanie opłatkowe w kawiarence „Zaułek Aniołów”. Także w sobotę spotkanie modlitewne dorosłych Rycerzy Niepokalanej o godz. 19:30 w  domu parafialnym.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Jacek Włodarczyk, l. 45z Parotni, śp. Joanna Sosnowska, l. 69 z Serok Parceli.Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…