XXX Niedziela w ciągu roku – 28.10.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 1 listopada w czwartek: Uroczystość Wszystkich Świętych;
 • 2 listopada w piątek: Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych;
 • 3 listopada w sobotę: Wspomnienie zmarłych braci, sióstr, rodziców, krewnych i dobrodziejów Zakonu Serafickiego.

 • Dziśpodczas Mszy św. o godz. 19.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 • W poniedziałek, po różańcu dla dzieci, zapraszamy dzieci na „Bal Wszystkich Świętych” do domu parafialnego o godz. 17.30. Zapewniamy dobrą zabawę, konkursy z nagrodami i wiele innych atrakcji. Zachęcamy do przebrania się za świętego.
 • W środę, w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych, po Mszy świętej wieczornej zapraszamy na Różaniec ze świętymi i nabożeństwo z relikwiami naszych Patronów. Pragniemy w ten sposób rozpalić w nas tęsknotę za Niebem, świętością i Bogiem. Tego dnia nie będzie różańca dla dzieci o godz. 17.00.
 • W uroczystość Wszystkich Świętych porządek Mszy św. niedzielny z wyjątkiem Mszy św. o godz. 13.00, której nie będzie w bazylice, natomiast będzie ona sprawowana o godz. 13.00 na cmentarzu parafialnym, a po niej procesja. Przypominamy wiernym, że w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje udział we Mszy świętej.
 1. W piątek, 2 listopada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tym dniu po Mszy św. o godz. 8.00 wyruszy procesja na cmentarz klasztorny, gdzie odprawimy modlitwy za zmarłych ojców i braci tam spoczywających. Natomiast na cmentarzu parafialnym w tym dniu zostanie odprawiona dodatkowa Msza św. o godz. 17.00, przed nią będą odczytane wypominki, a po niej procesja żałobna. Prosimy
  o zabranie ze sobą lampionów i zniczy. Tego dnia przypada również I piątek. Zracji powstałej kaplicy wieczystej adoracji, nie będzie wystawienia Najświętszego Sakramentu w bazylice. Spowiedź dla dzieci od godz. 17.30, a o 18.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych. Spotkanie dla wiernych w Budkach Piaseckich o stałej porze.
 2. W sobotę 3 listopada odbędzie się spotkanie Oddaj się Maryi. W programie o 9.30 w sali św. Bonawentury: konferencja i świadectwa. O 11.00 Eucharystia w bazylice z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Następnie ciepły posiłek, a po nim konferencja Wincentego Łaszewskiego Modlitwa za cierpiących w czyśćcu w tradycji Kościoła Katolickiego. Jako wotum za łaski otrzymane pragniemy ufundować nowy wyciszany konfesjonał do bazyliki, dlatego taca będzie przeznaczona na ten cel. Spotkanie poprzedzi całonocne czuwanie. Program na stronie internetowej. Zapraszamy.
 3. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlić się będziemy w dni powszednie przez miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji będziemy odprawiać Msze św. o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.
 4. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i będąc w stanie łaski uświęcającej.
 5. Zapraszamy na trwające katechezy dla dorosłych, których celem jest pomoc
  w pogłębianiu relacji z Bogiem i dojrzałym przeżywaniu swojej wiary. Katechezy są głoszone w domu parafialnym w poniedziałki i środy o godz. 19.30.
 6. W Świątyni Opatrzności Bożej znalazł swoje miejsce niezwykły symbol niepodległości Polski – świeca ofiarowana Warszawie przez Piusa IX w 1867 r. z życzeniem, by zapalono ją dopiero wówczas, gdy Polska będzie wolna. W 1920 r. podczas Eucharystii zapalił ją marszałek Sejmu Wojciech Trąmpczyński na znak tego, że nasza Ojczyzna odzyskała wolność. Po blisko 100 latach, 3 czerwca 2018 r. została ona ponownie zapalona
  w Świątyni Opatrzności Bożej przez prezydenta Andrzeja Dudę na znak wolności
  i niepodległości Polski. Z okazji jubileuszu dziś, w przedsionku bazyliki, są rozprowadzane cegiełki w postaci repliki Świecy Niepodległości, do której został dołączony Akt Dziękczynienia Polski. Chcemy, aby w każdym domu zapłonęła ona 11 listopada
  o symbolicznej godzinie 19:18 i stała się zachętą do modlitwy za Polskę oraz do dziękczynienia Bogu za opiekę Opatrzności Bożej. Wierzymy, że tradycja zapalania świecy w czasie Święta Niepodległości na znak wolnej Polski będzie jednoczyć nas
  w dziękczynieniu Stwórcy za opiekę nad Ojczyzną i zawierzaniu Bogu jej losów na kolejne wieki.
 7. W przyszłą niedzielę 4 listopada po Mszy św. o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca w domu parafialnym.
 8. Koło Przyjaciół Radia Maryja z racji 27 rocznicy powstania Radia Maryja organizuje pielgrzymkę do Torunia w dniu 1 grudnia 2018 roku. Szczegółowy program i kontakt do organizatora jest wywieszony w gablocie.
 9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszłado wieczności: śp. Kazimiera Kiełbowicz, l. 91 ze Starej Piasecznicy: Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…