1. 1.W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 8 listopada w czwartek: Wspomnienie bł. Jana Dunsa Szkota, prezbitera
 • 9 listopada w piątek: Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej;
 • 10 listopada w sobotę: Wspomnienie św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła; 

 1. Dziś po Mszach św. odbywa się zbiórka do puszek na leczenie i rehabilitację 14-letniego Pawła z naszej parafii, który w sierpniu uległ wypadkowi.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie Kół Żywego Różańca w domu parafialnym.
 1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Tradycją lat ubiegłych wypominki będą czytane w następującym porządku: w poniedziałek i wtorek z Teresina, w środę z Paprotni, w czwartek z Topołowej, Serok, Ludwikowa i Granic, w piątek z Budek Piaseckich, Starej i Nowej Piasecznicy, Kask oraz wypominki zamiejscowe.
 1. Przypominamy, że w dniach od 1 do 8 listopada można zyskać odpust zupełny nawiedzając cmentarz, odmawiając modlitwę i przyjmując Komunię św.
 1. Zapraszamy na trwające katechezy dla dorosłych, których celem jest pomoc w pogłębianiu relacji z Bogiem i dojrzałym przeżywaniu swojej wiary. Katechezy są głoszone w domu parafialnym w poniedziałki i środy o godz. 19.30.
 1. Z okazji 100. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, 10 listopada w sobotę o godz. 18.00 w bazylice będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny.
 1. Także w tym dniu zapraszamy na g. 19.00 do Domu Parafialnego na spotkanie formacyjne dorosłych Rycerzy Niepokalanej. Zapraszamy też sympatyków i zainteresowanych ideą św. Maksymiliana. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w bazylice. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45. 
 1. 11 listopada odbędzie się spotkanie wspólnoty FZŚ; rozpocznie się od wspólnej Jutrzni o godz. 9:30 w kaplicy św. Maksymiliana. O godz. 10:00 sprawowana będzie Msza św., po której odbędzie się  krótka adoracja Najświętszego Sakramentu.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Dariusz Czajka, l. 52 z Teresina, śp. Beatrycze Kocińska, l. 76 z Teresina: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…