XXIX Niedziela w ciągu roku – 21.10.2018

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

  1. Dziś w Kościele powszechnym przeżywamy niedzielę misyjną, która rozpoczyna tydzień misyjny.Kazania głosi o. Eugeniusz Różański – asystent prowincjalny do spraw misji. Po wszystkich Mszach św. przed bazyliką są zbierane ofiary na pomoc misjonarzom i tym, których ewangelizują.
  2. Zapraszamy na trwające katechezy dla dorosłych, których celem jest pomoc w pogłębianiu relacji z Bogiem i dojrzałym przeżywaniu swojej wiary. Katechezy są głoszone w domu parafialnym w poniedziałkii środy o godz. 19.30.
  3. Przypominamy, że od 19 października Msze święte  o godzinie 7.00 w dni powszednie są odprawiane w kaplicy św. Maksymiliana.
  4. Zbliża się miesiąc listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  5. W sobotę 27 października w Sali św. Bonawentury odbędzie się sympozjum „Magia cała prawda”. Początek sympozjum o godzinie 9.00, zakończenie Eucharystią o 18.00 w Bazylice. Będzie możliwość skorzystania z obiadu oraz kawiarenki. Wstęp dobrowolna ofiara. Prosimy o wcześniejsze zgłaszanie chęci udziału na maila: poczta@niepokalanow.pl. Szczegóły na plakacie w gablocie przed bazyliką.
  6. Trwają zapisy na Rycerski Weekend dla dzieci, który odbędzie się w Niepokalanowie Lasku w dniach od 26 do 28 października. Zapraszamy dzieci w wieku 7-13 lat. Zapisy na stronie internetowej: niepokalanow.pl
  7. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszlido wieczności: śp. Stanisław Zawadzki, l. 50 z Paprotni, śp. Marianna Kierzkowska, l. 92 z Granic: Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…