XXVIII Niedziela w ciągu roku – 14.10.2018

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

  1. Dziś obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.
  2. Z racji Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Paprotni – św. Jana Pawła II, we wtorek, 16 października, o godz. 8.00 w bazylice zostanie odprawiona Msza św. w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów, natomiast w środę, 17 października, Msza św. w kaplicy w Budkach Piaseckich o godz. 11.00 w intencji dyrekcji, nauczycieli, pracowników i uczniów z racji święta patronalnego tamtejszej Szkoły Podstawowej.
  3. Zapraszamy na katechezy dla dorosłych, których celem jest pomoc w pogłębianiu relacji z Bogiem i dojrzałym przeżywaniu swojej wiary. Katechezy będą głoszone w domu parafialnym w poniedziałkii środy o godz. 19.30.
  4. Dnia 19 października startuje w Polsce telewizja, założona przed 37. laty w USA przez Matkę Angelikę Rizzo, klaryskę od wieczystej adoracji. Jest to katolicka telewizja, której zadaniem jest ewangelizacja, obrona życia ludzkiego oraz wspieranie rodziny. Ponadto jej specyfiką jest apolityczność i brak reklam. Polska edycja telewizji Wiekuistego Słowa, w skrócie EWTN, będzie dostępna na stronie ewtn.pl, a z czasem będzie w sieci kablowej i na satelicie. Każdego dnia będzie transmitowana Msza św. o godzinie 7.00 z Kaplicy-Sanktuarium św. Maksymiliana z Niepokalanowa, a także podgląd z Kaplicy Adoracji w bazylice. W związku z tym od 19 października Msze święte o godz. 7.00 w dni powszednie będą odprawiane w Kaplicy św. Maksymiliana. Nie będzie Mszy św. w bazylice o tej godzinie.
  5. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
  6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszłado wieczności: śp. Feliksa Pawlik, l. 89 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz jejdać Panie…