1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:

 1. Dziś słowo Boże na wszystkich Mszach św. głosi o. Grzegorz Klimczyk, a po Mszach św. będzie zbierał ofiary do puszek na remont naszej franciszkańskiej świątyni w Zamościu.
 2. Dziś po Mszy św. o godz. 10.00 spotkanie wspólnoty Żywego Różańca w Domu Parafialnym. Z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 3. Nabożeństwa różańcowe są odprawiane w dni powszednie dla dzieci i młodzieży o godz. 17.00, zaś dla dorosłych po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 4. Od jutra, na furcie klasztornej można rezerwować intencje na Msze św. na rok 2019 r.
 5. Z racji Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, w najbliższy piątek, 12 października, w Sali świętego Bonawentury odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Mariologiczna zatytułowana: Maryja w dziejach Narodu Polskiego i Europy organizowana przez Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, Klasztor Niepokalanów oraz Rycerstwo Niepokalanej. Konferencja będzie połączona z inauguracją nowego noku akademickiego. Rozpoczęcie w piątek w bazylice Mszą Świętą o godz. 9.00. Będzie jej przewodniczył
  prof. Stanisław Dziekoński, Rektor UKSW, zaś homilię wygłosi O. Prowincjał Wiesław Pyzio. Osoby pragnące uczestniczyć w Konferencji mogą zgłosić się w dniu konferencji do Ośrodka Rycerstwa Niepokalanej przy bazylice, lub wcześniej zgłosić swoje uczestnictwo drogą elektroniczną. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.kolbianum.franciszkanie.pl
 6. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 13 października w Domu Parafialnym o g. 19.00.Również wsobotę Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 7. Za tydzień obchodzimy XVIII Dzień Papieski pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przez całą niedzielę będą zbierane fundusze na stypendia dla ubogiej młodzieży z terenów wiejskich.
 8. Zbliża się listopad, w którym pamiętamy w modlitwie o naszych zmarłych. Będziemy polecać ich Miłosierdziu Bożemu podczas nabożeństwa wspominkowego przez cały miesiąc w dni powszednie. Kartki z imionami zmarłych przyjmujemy w zakrystii, przy furcie klasztornej i w kancelarii. Prosimy o wyraźne, czytelne wypisywanie imion zmarłych oraz podawanie miejscowości zamieszkania rodziny, która poleca ich modlitwie Kościoła.
 9. Przypominamy, że Msze św. wieczorne w niedziele od października do końca kwietnia będą sprawowane o godz. 18.00.
 10. Wójt gminy Teresin zaprasza od 17 września wszystkich seniorów powyżej 65 roku życia na bezpłatne szczepienia przeciw grypie. Szczegóły na plakacie umieszczonym w gablocie przed bazyliką.