XXIV Niedziela w ciągu roku

  1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 17 września w poniedziałek: Święto Stygmatów św. Franciszka z Asyżu
  • 18 września we wtorek: Święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski;
  • 19 września w środę: Święto św. Józefa z Kupertynu, prezbitera;
  • 20 września w czwartek: Wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy;
  • 21 września w piątek: Święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty;

  1. Dzisiaj przypada 52. Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu, który w tym roku obchodzony jest pod hasłem Prawda was wyzwoli. Fake news a dziennikarstwo pokoju. Taki tytuł nosi też papieskie Orędzie na dzisiejszy dzień. Polecajmy w modlitwie media działające przy naszym klasztorze. Także dziś po Mszy o godz. 11.30, w domu parafialnym, odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w roku 2019 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
  1. W sobotę, 22 września, o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny. 
  1. Przed Bazyliką jest do nabycia płyta-cegiełka „Ocalenie” zespołu „Miriam” i zaprzyjaźnionych muzyków. Całkowity dochód ze sprzedaży jest przeznaczony  na rzecz kaplicy wieczystej adoracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój. 
  1. W minionym tygodniu odszedł do wieczności: śp. Leszek Nietrzebka, l. 59 z Ludwikowa. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…