1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 12 września we środę: Wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi;
 • 13 września w czwartek:Wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła;
 • 14 września w piątek: Święto Podwyższenia Krzyża Świętego;
 • 15 września w sobotę: Wspomnienie NMP Bolesnej;

 1. Zapraszamy do modlitwy w Kaplicy Wieczystej Adoracji Światowego Centrum Modlitwy
  o Pokój, „Gwiazda Niepokalanej”. Na stoliku przy wejściu do kaplicy jest wyłożona księga, do której można wpisywać się na nocną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem. Wejście w nocy do kaplicy jest możliwe przez furtkę przy domu parafialnym. Brama parkingu parafialnego jest zamykana o 22.30. Dzisiaj po Mszach przed bazyliką można nabyć modlitewnik autorstwa bp Józefa Zawitkowskiego „Pokój wam”, wydany przez nasze wydawnictwo, pomagający w modlitwie przed Najświętszym Sakramentem.Natomiast w przyszłą niedzielę będzie można nabyć po Mszach płytę-cegiełkę „Ocalenie” na rzecz Światowego Centrum Modlitwy o Pokój zespołu Miriam i zaprzyjaźnionych muzyków.
 2. We wrześniu rozpoczynamy nowy rok pracy duszpasterskiej. Spotkania dla kandydatów na ministrantów i ministrantów młodszych odbywają się w soboty o godz. 10.00, zaś dla lektorów o godz. 11.00; spotkania wspólnoty Odnowy w Duchu Świętym we wtorki o godz. 19.00. W czwartki o godz. 19.00 zapraszamy na spotkania biblijne, w piątek zaś o godz. 16.00 spotkanie małych Rycerzy Niepokalanej, a o godz. 18.30 spotkanie scholii dziecięcej.
 3. W obecnym roku szkolnym do przyjęcia sakramentu bierzmowania będzie przygotowywana młodzież klas VIII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjalnych. Deklaracje dla kandydatów zostaną rozdane na lekcji religii w szkole. Do końca września przyjmujemy także zapisy osób z parafii, które z różnych powodów nie przystąpiły do sakramentu bierzmowania, a chciałyby przyjąć ten sakrament w roku 2018. Zapisy w kancelarii parafialnej.
 4. W piątek, 14 września, w czasie wieczornej Mszy świętej za  przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii i pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, szczególnie tych, które zawarły sakrament małżeństwa w miesiącu wrześniu.
 5. 15 września w sobotę odbędzie się w Niepokalanowie II Ogólnopolskie Spotkanie Dzieci. Od godz. 9.00 zapisy w recepcji obok informacji, zwiedzanie Niepokalanowa, a o godz. 11.00 centralny punkt spotkania – Msza święta pod przewodnictwem bpa Antoniego Długosza. Po Eucharystii za bazyliką będzie ciepły posiłek i  liczne atrakcje dla dzieci – zabawy, konkursy, koncert Małego Chóru Wielkich Serc. Szczegóły na plakacie w gablocie i banerze przed bazyliką.
 6. Za tydzień w niedzielę, 16 września, po Mszy o godz. 11.30 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie rodziców dzieci, które w 2019 r. przystąpią po raz pierwszy do spowiedzi i Komunii św.
 7. Przed bazyliką można nabyć podręczniki do katechezy.