XVI Niedziela w ciągu roku – 22.07.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 23 lipca w poniedziałek: Święto św. Brygidy Szwedzkiej, zakonnicy, patronki Europy;
 • 24 lipca we wtorek: Wspomnienie św. Kingi, dziewicy;
 • 25 lipca w środę: Święto św. Jakuba, Apostoła;
 • 26 lipca w czwartek: Wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny;

 1. Dziś po wszystkich Mszach świętych są zbierane ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 2. W środę przypada liturgiczne święto św. Jakuba Apostoła, a w tradycji Kościoła także św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie pojazdów na parkingu przy bazylice.
 3. Zapraszamy serdecznie do wzięcia udziału w uroczystości inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój, Kaplicy Wieczystej Adoracji, która będzie miała miejsce w dniu 1 września tego roku o godz.12.00. W zakrystii jest jeszcze kilkadziesiąt wejściówek dla parafian do specjalnego sektora. Pozostali wierni, spoza parafii, proszeni są o rejestrację przez stronę internetową kaplica.niepokalanow.pl
 4. W sobotę 28 lipca o godz. 18.00 zapraszamy na Eucharystię, która będzie sprawowana o beatyfikację Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 5. W najbliższą sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „Z Niepokalaną, Oblubienicą Ducha Świętego, w następne stulecie MI”. O godz. 18.00 zapraszamy na uroczystą Eucharystię do bazyliki, której przewodniczyć będzie  o. Grzegorz M. Szymanik, asystent narodowy MI. O godz. 21.00 Apel Maryjny poprowadzi o. Piotr M. Lenart, wiceprezes narodowy MI, który rozpocznie całonocne czuwanie w bazylice. Dzień Modlitw zakończy się w niedzielę o godz. 11.30 uroczystą Eucharystią na ołtarzu polowym, której przewodniczyć będzie o. bp Edward Kawa ze Lwowa. Szczegółowy plan całego czuwania znajduje się w gablocie przed bazyliką oraz na stronie internetowej klasztoru
  mi-polska.plZapraszamy na tę wspólną modlitwę wszystkich Rycerzy Niepokalanej z naszej parafii i okolic.
 6. W najbliższą sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św.
  w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 7. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej 38 WAPM, informujemy, że zapisy odbędą się za tydzień w niedzielę od godz. 11.30 do 20.30 w podcieniach po prawej stronie bazyliki.
 8. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018we Wrocławiu, Kino + zaprasza – 5 sierpnia, na projekcje filmu pt. „Najlepszy” – w reżyserii Łukasza Palkowskiego.Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana. Czas projekcji 104 minuty. Pokaz o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
 9. W minionym tygodniu odeszłado wieczności: śp. Jadwiga Kazimiera Kaczmarek l. 63
  z Serok Wsi. Wieczny odpoczynek racz jejdać Panie…