1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 31 lipca we wtorek: Wspomnienie św. Ignacego Loyoli, prezbitera;
 • 1 sierpnia w środę: Wspomnienie św. Alfonsa Liguoriego, biskupa;
 • 2 sierpnia w czwartek: Święto NMP Anielskiej z Porcjunkuli;
 • 4 sierpnia w sobotę: Wspomnienie św. Jana Marii Vianney’a, patrona kapłanów;

 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy. Zebraliśmy 3850 zł Dziękujemy wszystkim za życzliwość i otwarte serce.
 2. W Niepokalanowie trwa Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „Z Niepokalaną, Oblubienicą Ducha Świętego, w następne stulecie MI”. Mszy św. o godz. 11.30 na ołtarzu polowym, będzie przewodniczył o. bp Edward Kawa ze Lwowa.
 3. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej 38 WAPM, informujemy, że zapisy odbywają się dziś od godz. 11.30 do 20.30 w podcieniach po prawej stronie bazyliki.
 4. W środę z racji 74. rocznicy Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie o poległych Powstańcach. Tego dnia w naszej Archidiecezji o godz. 17.00 zostaną uruchomione dzwony kościelne. Sygnał ten będzie formą hołdu poległym i żyjącym Powstańcom oraz mieszkańcom naszej Stolicy. Także w tym dniu zaczynamy przyjmowanie rezerwacji ślubów na rok 2018 dla narzeczonych spoza naszej parafii.
 5. W czwartek 2 sierpnia w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za duszę w  czyśćcu cierpiącą.
 6. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: wI czwartekmiesiąca, zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele jak również w intencji powstającego Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji, jak również wszystkich darczyńców i zaangażowanych w to dzieło. W I piątekspowiedź dla dzieci o godz. 17.30.Do chorych udamy się we wrześniu.
 7. W najbliższą sobotę 4 sierpnia, odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”. Rozpoczęcie w Sali św. Bonawentury o 9.30 konferencją i świadectwami.  Następnie w Bazylice o godzinie 11.00 Msza św.  z oddaniem wszelkich spraw Niepokalanej oraz nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. O 13.00 możliwość ciepłego posiłku. W tym dniu będziemy gościć młodzież ze Wspólnoty Cenacolo (Wieczernik) założonej  przez włoską zakonnicę, s. Elwiry Petrozzi. Nasi goście podzielą się swoim świadectwem powrotu do Boga z różnych form uzależnień. Ponieważ wspólnota żyje z Bożej Opatrzności będzie można ich wesprzeć materialnie.
 8. W niedzielę, 5 sierpnia przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 500 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w niedzielę o godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma, tam również można przynosić ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 9. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018we Wrocławiu, Kino+ zapraszamy dziś na projekcje filmu pt. „Najlepszy” – w reżyserii Łukasza Palkowskiego.Film inspirowany jest historią życia Jerzego Górskiego, byłego narkomana. Czas projekcji 104 minuty. Pokaz o godz. 14.00 w sali św. Bonawentury. Wstęp wolny.
 10. Za tydzień w niedzielę z racji I niedzieli miesiąca nabożeństwo o godz. 17.00 będzie połączone z procesją eucharystyczną. Zapraszamy do udziału asystę liturgiczną, ministrantów, biel i dziewczynki sypiące kwiaty.
 11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszlido wieczności: śp. Apolonia Maciąg l. 85 z Teresina, śp. Janina Fibakiewicz l. 74 z Teresina i śp. Zofia Antczak l. 87 z Granic. Wieczny odpoczynek racz imdać Panie…