X Niedziela w ciągu roku – 10.06.2018

 1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 11 czerwca w poniedziałek: Wspomnienie obowiązkowe św. Barnaby, Apostoła;
 • 12 czerwca we wtorek: Wspomnienie obowiązkowe bł. męczenników z naszej franciszkańskiej prowincji: Antonina Bajewskiego, Piusa Bartosika, Innocentego Guza, Achillesa Puchały, Hermana Stępnia, prezbiterów, Tymoteusza Trojanowskiego i Bonifacego Żukowskiego, zakonników i Towarzyszy;
 • 13 czerwca we środę: Święto św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła;
 • 14 czerwca w czwartek: Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika;
 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na budowę świątyni Opatrzności w Warszawie. Zebraliśmy 2011 zł. Dziękujemy wszystkim za wsparcie.

 1. Po Mszach świętych bracia klerycy będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę czasopismo seminaryjne „Nasze Życie”.
 2. Nabożeństwa czerwcowe w naszej bazylice odprawiamy w niedziele o godz. 17.00, w dni powszednie po Mszy św. wieczornej ok. godz. 18.30.
 3. 15 czerwca, w piątek, młodzież naszej parafii podczas Mszy św. o godz. 18.00 otrzyma z rąk bp Michała Janochy, sakrament bierzmowania. Tego dnia Litania do Serca Pana Jezusa będzie odśpiewana w trakcie liturgii.
 4. W sobotę, 16 czerwca, zapraszamy na spotkanie modlitewne dorosłych rycerzy Niepokalanej do kaplicy św. Maksymiliana o godz. 19.30.
 5. Działający w naszym klasztorze w ramach Wydziału Teologicznego UKSW Instytut Maryjno-Kolbiański „Kolbianum”, zaprasza do podjęcia niestacjonarnych studiów z mariologii. Są one adresowane do osób duchownych, jak i świeckich. Instytut prowadzi: studia doktoranckie z teologii ze specjalności mariologia, studia predoktoranckie podyplomowe oraz studia podyplomowe z mariologii dla wszystkich, którzy posiadają dyplom magistra bądź licencjata z jakiejkolwiek innej dziedziny wiedzy. Od nowego roku będzie prowadzony również kurs „Studium Mariologii” dla osób posiadających minimum wykształcenie średnie. O studiach informuje baner przed bazyliką, plakat w gablocie i foldery dostępne na furcie klasztornej
  i w informacji. Informacje są również dostępne na stronie kolbianum.franciszkanie.pl. Można też bezpośrednio kontaktować się z o. Grzegorzem Bartosikiem lub o. Ireneuszem Klimczykiem.