1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 5 czerwca we wtorek: Wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika
 • 7 czerwca w czwartek: Wspomnienie bł. Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbiterów i męczenników;
 • 8 czerwca w piątek: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa; w tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych;
 • 9 czerwca w sobotę: Wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.
 1. Przy wyjściu z bazyliki zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.

 1. (czytać na Mszy o 8.30, 10.00 i 11.30) Można również nabyć czytanki majowe „Niepokalana Niewiasta Eucharystii” autorstwa o. dr hab. Ignacego Kosmany jako cegiełkę na Światowe Centrum Modlitwy o Pokój – kaplicę wieczystej adoracji w Niepokalanowie. Koszt 10 zł.
 2. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.
 3. Trwamy w Oktawie Bożego Ciała. W tym tygodniu nabożeństwa czerwcowe będą połączone z procesją eucharystyczną – w niedzielę o godz. 17.00, w ciągu tygodnia po Mszy św. wieczornej ok. 18.30. Zapraszamy do licznego udziału w nabożeństwach i procesji. W czwartek, w ostatni dzień oktawy Bożego Ciała po procesji – błogosławieństwo wianków.
 4. W czwartek, 7 czerwca, o godz. 9.00 zostanie odprawiona w bazylice Msza św. w intencji rolników. Będziemy prosić Boga o dobre urodzaje i szczęśliwe zbiory, a po Mszy św. nastąpi poświęcenie pól w miejscowościach: Granice, Granice ul. Strażacka, Seroki Wieś, Seroki Parcela, Ludwików.
 5. W piątek, w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się Sztafeta Różańcowa w intencji Kapłanów. Wierni na świecie przez całą dobę modlą się o świętość dla kapłanów. W programie: o godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Koronka, różaniec i  Msza św. W tym czasie będą się z nami łączyć wierni z Telewizji EWTN Matki Angeliki w USA i w narodowym sanktuarium Matki Bożej w Knock w Irlandii.
 6. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 9 czerwca w Domu Parafialnym o g. 19.00.Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
 7. Zapraszamy do nabycia i lektury czerwcowego numeru „Rycerza Niepokalanej”. Tematem przewodnim jest Duch Święty i jego działanie w Kościele. Ponadto wywiad z Radosławem Pazurą, rozważania słowa Bożego na cały miesiąc, artykuł o naszym Światowym Centrum Modlitwy o Pokój, a w ramach dodatku obrazek z modlitwą o beatyfikację sługi Bożego
  Wenantego Katarzyńca.
 8. W ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmów Niepokalanów 2018we Wrocławiu, Kino + zaprasza dziś na godz. 14.00 do sali św. Bonawentury na projekcję filmu pt. „Zaćma” w reżyserii Ryszarda Bugajskiego. To historia spotkania kard. Stefana Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia z Julią Brystygierową, jedną z najbardziej niesławnych postaci powojennej Polski. Wstęp wolny.
 9. W minionym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Maria Koźlicka , l. 89 z Nowej Piasecznicy, śp. Jan Sobieski, l. 83 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…