1. W tym tygodniu w liturgii obchodzimy: w poniedziałek Uroczystość św. Stanisława, Głównego Patrona Polski, w czwartek Wspomnienie św. Leopolda Mandicia, w sobotę Święto św. Macieja, Apostoła.
  2. W piątek 13 maja obchodzimy wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. Tego dnia zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą do kaplicy w Niepokalanowie – Lasku o godz. 18.00. Wcześniej o godz. 17.30 odbędzie się nabożeństwo z różańcem fatimskim
    i litanią loretańską.
  3. W piątek rozpoczynamy w Bazylice cykl Nabożeństw Fatimskich z modlitwą różańcową i procesją. Zapraszamy na to nabożeństwo na godz. 20.30. Prosimy o zabranie ze sobą świec lub lampionów na procesję.
  4. W sobotę w Bazylice od godz. 20.30 do 7.00 odbędzie się czuwanie modlitewne
    i pielgrzymka pokutna z Miedniewic do Niepokalanowa. Wyjazd autokarów do Miedniewic o godz. 20.00 spod domu parafialnego. Zapisy u p. Ani, telefon w gablocie. Msza św. wspólna na zakończenie o godz. 5.45 w Bazylice. W sobotę 14 maja zapraszamy na kolejny Wieczór Uwielbienia – tym razem w duchu słów św. Maksymiliana: ,,Muszę być świętym i to jak największym”. Początek modlitwy w sali Domu Parafialnego o godz. 19.30.
  5. W przyszłą niedzielę grupa dzieci klas czwartych podczas Mszy św. o godz. 10.00 będzie przeżywać uroczystość rocznicy Pierwszej Komunii Świętej. Spowiedź święta dzieci i rodziców w sobotę o godz. 14.00. Prosimy wiernych, którzy uczestniczą we Mszy św. o godz. 10.00, a nie są związani z tą uroczystością, aby uczestniczyli we Mszy św. o innej godzinie.
  6. W niedzielę o godz. 00 nasi Współbracia z Prowincji Warszawskiej, którzy
    w sobotę w Łodzi przyjmą święcenia kapłańskie, będą sprawować Mszę prymicyjną
    w Bazylice. Po Mszy świętej ojcowie neoprezbiterzy udzielą błogosławieństwa prymicyjnego.
  7. W niedzielę o godz. 16.00 w sali św. Bonawentury odbędzie się spotkanie autorskie
    z Markiem Orzechowskim poświęcone książce „Bardzo Subiektywny Przewodnik Historyczny„. To pierwsza publikacja Radia Niepokalanów, która powstała na prośbę Słuchaczy, zainteresowanych audycją o tej samej nazwie. Znajdziemy w niej historie związane z Niepokalanowem i św. Maksymilianem, ale także propozycje lokalnych historycznych wypraw w okolice Sochaczewa, Młodzieszyna czy Teresina. Na spotkaniu będzie można porozmawiać z autorem i nabyć książkę. Wydarzenie ma charakter otwarty.
  8. Organizujemy 8-dniową parafialną pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostela w dniach 3-10 października. Podróż samolotem. Koszt 3650 zł plus 100 Euro. Szczegóły w gablocie i na stronie parafialnej. Zapisy u o. Proboszcza i w kancelarii parafialnej.
  9. Skauci Europy zapraszają na pierwszą zbiórkę dziewcząt w wieku 11-17 lat. Zbiórka odbędzie się 14 maja o godz. 9.30 przy parafii w Niepokalanowie. Szczegóły na plakacie w gablocie oraz na ulotkach rozdawanych przed Bazyliką.