1. Dzisiaj podczas każdej Mszy świętej kazania głosi o. Mirosław Buczko, asystent prowincjalny ds. misji. Po Mszach zbierane są ofiary do puszek na misje franciszkańskie.
  2. Po wakacyjnej przerwie ponownie zapraszamy na spotkania grup duszpasterskich: próba scholi w piątek o godz. 17.45 w Domu Parafialnym, zbiórka ministrantów młodszych i kandydatów w piątek o godz. 16.00, zbiórka ministrantów i lektorów – w sobotę o godz. 11.00. W związku ze zmianą opiekuna grupy Bieli zapraszamy dziewczynki na spotkanie zapoznawczo-organizacyjne z s. Rozalią. Odbędzie się ono w sobotę o godz. 10.00 w świetlicy domu parafialnego. Serdecznie zapraszamy również dziewczynki, które chciałyby dołączyć do tej grupy.
  3. W środę 1 września będziemy przeżywać 82. rocznicę wybuchu II Wojny Światowej oraz 3. rocznicę inauguracji Światowego Centrum Modlitwy o Pokój – Kaplicy Wieczystej Adoracji. Również w tym dniu, rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Z tej okazji zapraszamy Dyrekcje szkół w Teresinie i Paprotni, nauczycieli, wychowawców, dzieci i młodzież oraz ich rodziców na Mszę św. o godz. 8.00, podczas której będziemy prosić o potrzebne łaski dla nich w nowym roku szkolnym. Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Budkach Piaseckich będzie sprawowana w niedzielę 5 września o godz. 10.00. W środę po Mszy o godz. 18.00 będzie pierwszośrodowe nabożeństwo do Przeczystego Serca Św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem ikoną.
  4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej: w I czwartek miesiąca zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele. W I piątek spowiedź dla dzieci o godz. 16.30 a o 17.00 Msza św. Tego dnia udamy się z posługą do chorych naszej parafii. Msza święta z racji I piątku miesiąca dla wiernych w Budkach Piaseckich o godz. 17.00.
  5. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. O 9.30 w sali św. Bonawentury konferencja o zawierzeniu i świadectwa, o 11.00 w bazylice Msza św. i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi, przyjęcie do Rycerstwa Niepokalanej. Gościem spotkania będzie Robert Tekieli, który o 13.40 wygłosi konferencję pt. Idą po nasze dzieci – cyfrowy smog, współczesne zagrożenia kulturowe i duchowe. W przerwie spotkania około 13.00 będzie możliwość skorzystania z ciepłego posiłku.
  6. W przyszłą niedzielę odbędą się Dożynki naszej Gminy. O godz. 10.00 zapraszamy wszystkich Parafian na Mszę św. dziękczynną za tegoroczne plony.
  7. Z racji rocznicy konsekracji kaplicy wieczystej adoracji oraz 80. rocznicy męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana w obozie Auschwitz serdecznie zapraszamy na Koncert „Oratorium o Pokoju” zespołu Miriam i zaproszonych przyjaciół oraz orkiestry symfonicznej. Koncert odbędzie się 5 września o godzinie 20.00 na scenie plenerowej za Bazyliką. Organizatorami koncertu są nasza Parafia oraz Fundacja Ziemia Maryi. Sponsorem wydarzenia są Urząd Gminy Teresin i Teresiński Ośrodek Kultury.
  8. Przy naszej parafii powstała Grupa Anonimowych Alkoholików pod nazwą „Bezpieczna Przystań”. Osoby uzależnione od alkoholu, które chciałyby uzyskać skuteczną pomoc w wyjściu z nałogu, będą mogły uczestniczyć w takich spotkaniach w każdą niedzielę o godz. 17.30 w Domu Parafialnym – wejście od strony torów.
  9. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”