1. Dziś o godz. 17.00 odbędzie się nabożeństwo z procesją eucharystyczną wokół Bazyliki.
 2. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie na Jasną Górę z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Szczegóły również na stronie internetowej naszej parafii.
 3. W czwartek, 5 sierpnia, przybędą do nas pielgrzymi z diecezji ełckiej w liczbie ok. 300 osób, których po Mszy św. o godz. 8.30 i 9.45 podejmiemy posiłkiem. Przygotowanie posiłku będzie w czwartek od godz. 7.30 rano w domu pielgrzyma. W piątek zaś przybędzie do nas Warszawska Akademicka Pielgrzymka Metropolitalna w liczbie ok. 1500 osób. Msza św. dla pielgrzymów będzie sprawowana przy ołtarzu polowym o godz. 10.00, zaś po Eucharystii – poczęstunek dla pielgrzymów. Przygotowanie posiłku będzie w piątek od godz. 6.00 w domu pielgrzyma. Tam również można przynosić ciasta, owoce i warzywa. Serdecznie dziękujemy za ofiarność i prosimy o pomoc w przyjęciu pątników.
 4. Jutro w święto Matki Bożej Anielskiej można zyskać odpust zupełny, zwany odpustem Porcjunkuli. Można go ofiarować za siebie lub za dusze w czyśćcu cierpiące.
 5. We wtorek o godz. 19.00 przed kapliczką przy ul. Szymanowskiej (dawna Zielonka) odbędzie się poświęcenie nowej figury Matki Bożej, zakupionej przez Parafian. Jesienią ubiegłego roku kapliczka została ostrzelana przez nieznanych sprawców a przed kilkoma tygodniami poprzednia figura została skradziona. Nabożeństwo będzie miało charakter ekspiacyjno-błagalny.
 6. W środę po Mszy św. o godz. 18.00 zapraszamy na Nabożeństwo do Przeczystego Serca św. Józefa z indywidualnym błogosławieństwem ikoną.
 7. W tym tygodniu przypadają: I czwartek: zapraszamy na Mszę św. o g. 18.00 i nabożeństwo godziny świętej w intencji nowych i świętych powołań do służby Bożej w Kościele; w I piątek spowiedź przez cały dzień. Do chorych udamy się we wrześniu.
 8. W piątek rozpocznie się Wielkie Zawierzenie Niepokalanemu Sercu Maryi. Każdego dnia będzie można zawierzyć siebie Maryi. Zawierzenie potrwa do 22 sierpnia. Codziennie w programie Msza św. z zawierzeniem, Różaniec oraz spotkania z ciekawymi gośćmi. Wśród gości m.in. Kard. Robert Sarah, Kard. Kazimierz Nycz, Prowincjał o. Grzegorz Bartosik, Ks. Władysław Zązel, O. Stanisław Jarosz, Grzegorz Kasjaniuk, Marta Przybyła, Wiesława Kowalska, Fundacja Tota Tua, Stowarzyszenie Wesele Wesel. Szczegóły na stronie internetowej Niepokalanowa oraz na plakatach i ulotkach z programem wyłożonych na stoliku przy wejściu do Bazyliki.
 9. W piątek w kaplicy św. Maksymiliana odbędzie się czuwanie przed pierwszą sobotą, rozpoczęcie o godzinie 19.00. W sobotę odbędzie się Spotkanie Oddaj się Maryi. Całość spotkania na ołtarzu polowym. Program jak co miesiąc. Gościem spotkania będzie bp Tadeusz Bronakowski, który wygłosi kazanie na Mszy św.  i konferencję pt. Walka o trzeźwość narodu.
 10. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 11. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Informacje szczegółowe nt. remontu znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem. Za ofiary złożone na ten cel składamy serdeczne „Bóg zapłać!”

Apel Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych
na sierpień – miesiąc abstynencji 2021

1. „Zgromadzeni na świętej wieczerzy”

Kolejny już rok duszpasterski Kościół w Polsce poświęca prawdzie, że Eucharystia daje życie. Przyjmując z wiarą tę wielką tajemnicę gromadzimy się na świętej wieczerzy, aby słuchać Słowa Bożego i karmić się Ciałem i Krwią Zbawiciela.

Dzisiejsze pierwsze czytanie z Księgi Wyjścia przypomina nam niezwykłe wydarzenie, kiedy to Bóg zesłał szemrzącym na pustyni Izraelitom cudowny pokarm z nieba. Ten pokarm, manna, stał się zapowiedzią Eucharystii. O niej to dzisiaj mówi sam Zbawiciel: „Ja jestem chlebem życia. Kto do Mnie przychodzi, nie będzie łaknął; a kto we Mnie wierzy, nigdy pragnąć nie będzie”. Z tego wielkiego daru miłości, jaki daje nam Jezus Chrystus w Eucharystii, chcemy jak najczęściej korzystać. Zdajemy bowiem sobie sprawę, że żaden pokarm ziemski nie jest w stanie nasycić naszej duszy i otworzyć nas na dar życia wiecznego. Może to sprawić tylko Eucharystia.

Niestety, także w naszej Ojczyźnie z wielkim niepokojem zauważamy, że dla milionów ludzi najważniejszym „pokarmem” stają się śmiercionośne substancje toksyczne lub nałogowe czynności, których powtarzanie prowadzi do śmierci.

Na progu sierpnia, miesiąca abstynencji, trzeba na nowo zastanowić się nad przyczynami problemów uzależnień, zwłaszcza od alkoholu, które tak boleśnie ranią nasze społeczeństwo. Zastanowić się, aby lepiej zrozumieć powagę sytuacji i konieczność podjęcia dobrych decyzji wspierających wolność wewnętrzną wszystkich Polaków.

2. Potrzebujemy przemiany

Przed laty św. Jan Paweł II prosił na Jasnej Górze Maryję, aby powiedziała swojemu Synowi: „Synu, trzeźwości nie mają”. Niestety, ta bolesna papieska diagnoza sprzed lat opisuje także sytuację w dzisiejszej Polsce.

I my dzisiaj wołamy: Jezusie, Synu Maryi, trzeźwości nie mamy! Zamiast radości i wesela, w naszych rodzinach panuje smutek i płyną łzy. Spójrz na łzy płynące z oczu milionów dzieci, żyjących w lęku przed własnymi rodzicami. Spójrz na łzy matek i ojców, którzy płaczą nad losem uzależnionych od alkoholu dzieci. Policz łzy żon i mężów, którym alkohol odebrał najbliższą osobę.

Tysiące osób umiera w agonalnych cierpieniach i udrękach na skutek pijaństwa czy trwania w uzależnieniu, a mimo to kolejne pokolenia ludzi nie wyciągają wniosków z dramatów tych osób i wchodzą na podobną drogę autodestrukcji i śmierci na raty. W czasie pandemii drastycznie wzrosła liczba nadużywających i uzależnionych od alkoholu, a także inne straszliwe nałogi zbierają obfite plony wśród Polaków, zwłaszcza młodych.

Nadal wielu naszych rodaków lekceważy zagrożenia, których źródłem jest nadmierne spożycie alkoholu. Wielu nie dostrzega symptomów choroby, która powoli, ale systematycznie wyniszcza nasz narodowy organizm. Te objawy to: przemoc domowa, nieodwracalne wady wrodzone dzieci, których matki piły alkohol podczas ciąży, samobójstwa, wypadki samochodowe spowodowane przez pijanych kierowców czy też inne nieszczęśliwe wypadki, jak na przykład utonięcia, zgony spowodowane chorobami wywołanymi przez nadużywanie alkoholu, gwałty pod wpływem alkoholu, rozwody, zniszczona młodość i życie. W ciągu roku z powodu używania alkoholu traci życie niemal 20 tys. Polaków. Jedno średnie miasteczko. Jeden wypełniony po brzegi stadion piłkarski. A my, jako społeczeństwo, jako naród, nie chcemy tych ofiar dostrzegać. W 2020 roku Polacy wydali na alkohol aż 39 mld zł. Można za to kupić ponad 100 tysięcy mieszkań średniej wartości. Pomyślmy, ile dobra zmarnowaliśmy.

Rozważając tak ważny temat, jakim jest trzeźwość Polaków, postawmy sobie pytanie, od czego może zależeć pozytywna zmiana w naszej obyczajowości, cechującej się skłonnością do pijaństwa i innymi zachowaniami prowadzącymi do nałogów. Dodajmy, że jest to zmiana bardzo wyczekiwana, wręcz konieczna, abyśmy mogli przetrwać jako naród. Jedną z odpowiedzi podaje Narodowy Program Trzeźwości, w którym czytamy, że odnowa może zależeć od wielkości i wpływu grup dobrowolnych abstynentów.

3. Nie ma umiaru bez abstynencji

Eksperci, pisząc o dobrowolnej abstynencji, zwracają uwagę na różne podejścia otoczenia społecznego do osób, które nie piją alkoholu. Wiele osób nie rozumiejąc tej idei wyraża zdziwienie, czasem politowanie, a nawet oburzenie. Dobrowolni abstynenci często podejrzewani są o to, że nie piją, bo nie mogą z racji nałogu. Abstynencja jednak może być prawidłowo zrozumiana tylko w świetle idei postu.

Historia potwierdza ścisły związek odpowiedzialnego korzystania z napojów alkoholowych z umiejętnością całkowitej rezygnacji z ich spożywania, rezygnacji okresowej lub stałej. Krótko mówiąc – nie ma umiaru bez abstynencji. Warto więc przybliżyć wpływ, jaki abstynencja wywiera na osoby, które ją praktykują, a także na otoczenie.

Po pierwsze, abstynencja jest zasadniczym ratunkiem dla uzależnionych. Jeśli osoba głęboko uzależniona ma przeżyć, musi podjąć wytrwałą abstynencję. Dla wielu jest to po prostu wybór między życiem a śmiercią.

Po drugie abstynencja jest darem dla osób towarzyszących uzależnionemu. Najbliżsi osoby uzależnionej, którzy podejmują decyzję o całkowitej abstynencji, są dla niej ogromnym wsparciem. Ważne jest także, aby dar abstynencji ofiarowali takim ludziom inni, np. terapeuci, kapłani, pracodawcy. Wtedy stają się dla nich pomocą w wytrwaniu, a ich autorytet rośnie. Abstynencja jest też niezwykle cenna dla dzieci osób uzależnionych, gdyż zabezpiecza ich przed pójściem w ślady rodziców.

Obecności abstynentów w swoim otoczeniu potrzebują nawet ci, którzy praktykują umiar, którzy się nie upijają. Trwanie w umiarze wcale nie jest łatwe i ci, co spożywają alkohol, zawsze są narażeni na niebezpieczeństwo upicia się. Nauka potwierdza, że najwięcej osób pijących ryzykownie i szkodliwie jest tam, gdzie jest najmniej, lub wcale nie ma abstynentów. Abstynenci potwierdzają prawdę, że można dobrze, radośnie żyć bez używania alkoholu. Tego uczą innych abstynenci i dlatego są tak cennymi nauczycielami umiaru.

Abstynent nie jest wrogiem alkoholu. Jest prawdziwym przyjacielem siebie i innych. To odważny świadek trzeźwego, odpowiedzialnego i błogosławionego przeżywania swojego codziennego życia.

3. Uczniowie Jezusa apostołami trzeźwości

Jako uczniowie Jezusa wszyscy jesteśmy powołani i zobowiązani do bycia apostołami trzeźwości. Jesteśmy wezwani do codziennej modlitwy o trzeźwość nas samych, naszych bliskich, naszego Narodu. Jesteśmy też zobowiązani do odważnego dawania świadectwa, że życie w trzeźwości jest błogosławione. A także do sprzeciwiania się przymusowi picia i złym obyczajom, z jakimi nadal spotykamy się w wielu środowiskach. Być apostołem trzeźwości to wpływać na polityków i samorządowców. To przecież od ich decyzji zależy dostępność fizyczna i ekonomiczna alkoholu. Nieodpowiedzialnie, cynicznie zwiększając liczbę punktów sprzedaży, samorządowcy biorą na siebie wielką odpowiedzialność przed Bogiem i historią, gdyż niszczą naród. Być dzisiaj apostołem trzeźwości, to sprzeciwiać się reklamie tej substancji, przez którą drastycznie cierpi wiele milionów Polaków. To stanowczo pilnować egzekwowania prawa wtedy, gdy sprzedawca lub ktoś inny narusza prawo w odniesieniu do sprzedaży napojów alkoholowych. To wpływać na media, żeby promowały trzeźwość i pokazywały znaczenie dobrowolnej abstynencji w społeczeństwie, w którym kilka milionów osób się upija.

Odpowiedzialność Kościoła katolickiego za trzeźwość naszego Narodu jest wyjątkowa. Im więcej będziemy mieli wiernych, którzy z miłości do Boga i ludzi rezygnują z alkoholu, tym więcej będzie trzeźwych dorosłych oraz takich nastolatków, którzy zachowują abstynencję, by wzrastać w łasce i mądrości u Boga i ludzi.

Jednak najważniejszą, pierwszoplanową rolę w procesie upowszechniania w narodzie trzeźwego stylu życia pełni rodzina. To właśnie rodzina zyskuje najwięcej wtedy, gdy jej członkowie są wolni od uzależnień. Wzajemna, serdeczna, ofiarna i czuła miłość męża i żony oraz ich wspólna, stanowcza troska o wychowanie dzieci i młodzieży według zasad Ewangelii to najlepsza szkoła życia w trzeźwości. Rodzina dysponuje też najlepszą formą terapii uzależnień, czyli nieodwołalną miłością, która w odniesieniu do alkoholików z konieczności musi być twarda dopóty, dopóki nie wejdą oni na drogę abstynencji i radykalnej zmiany postępowania. To właśnie w rodzinie najbardziej błogosławione owoce przynosi dar abstynencji ze strony małżonków i rodziców.

W naszym społeczeństwie istotne jest stałe pogłębianie wiedzy na temat problemów alkoholowych. Ważne jest ukazywanie dróg wyjścia z sytuacji uzależnień. Osoby, które się upijają, powinny natychmiast rozpocząć walkę o swoją trzeźwość. Dla alkoholików i ich najbliższych istnieje szansa na konkretną pomoc w licznych instytucjach, grupach wsparcia i wspólnotach. Muszą oni jednak chcieć tej pomocy i wytrwale z niej korzystać. Dobrowolni abstynenci powinni stawać się prawdziwymi apostołami trzeźwości i animatorami radosnego spędzania czasu bez alkoholu w swoim otoczeniu. Jako wierzący musimy gorliwie modlić się o trzeźwość naszego narodu, przyzywając wstawiennictwa Maryi, Królowej Polski i naszych świętych, zwłaszcza świętych apostołów trzeźwości.

4. W oczekiwaniu na beatyfikację

Kościół w Polsce z wielką radością przygotowuje się do beatyfikacji Sługi Bożego kardynała Stefana Wyszyńskiego. Sprawa trzeźwości była dla niego niezwykle istotna, gdyż miał pełną świadomość jej roli w zachowaniu wiary w narodzie, w obronie polskości i w kształtowaniu pomyślnej przyszłości Polski. Mówił, że „naród pijany jest już powalony, zwyciężony, tak jak człowiek nietrzeźwy nie jest świadomy swej godności i gubi swoją wolność”. Słowa kardynała Stefana Wyszyńskiego i jego działania trzeźwościowe należy stale przypominać, rozważać i wprowadzać w życie. Nie straciły one nic ze swej aktualności.

Apostolstwo trzeźwości w Polsce współpracuje z szerokim gronem osób, wspólnot, stowarzyszeń, różnych instytucji samorządowych i państwowych, bowiem jesteśmy świadomi tego, co podkreślał Prymas Tysiąclecia, że przezwyciężenie klęski pijaństwa i alkoholizmu „musi zaczynać się w rodzinie, ale całe społeczeństwo, cały Naród, Kościół i państwo muszą współdziałać i to ze wszystkich sił”. Do wspólnego działania w dziele troski o trzeźwość zachęcamy wszystkich ludzi dobrej woli.

Oby sierpień roku 2021 stał się przełomowym w drodze naszego narodu ku trzeźwości. Niech wszelkim dobrym decyzjom o dobrowolnej abstynencji i działaniom na rzecz otrzeźwienia naszego narodu błogosławi Jasnogórska Pani. Jej z ufnością zawierzamy dzieło odnowy moralnej Ojczyzny.

Łomża, dnia 12 czerwca 2021 r.

Bp Tadeusz Bronakowski
Przewodniczący Zespołu KEP
ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych

 1. Tydzień temu zbieraliśmy ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy. Zebraliśmy 4083 zł. Dziękujemy za otwarte serce.
 2. Wszystkich, którzy pragną włączyć się we wspólne pielgrzymowanie z naszej parafii w grupie brązowej Warszawskiej Akademickiej Pielgrzymki Metropolitalnej, informujemy, że zapisy dokonują się jedynie za pośrednictwem strony www.wapm.waw.pl. Szczegóły również na stronie internetowej naszej parafii.
 3. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone podczas zbiórki przed dwoma tygodniami na rzecz naszej franciszkańskiej rozgłośni Radia Niepokalanów. Została zebrana kwota w wysokości 7.631,68 zł. Jesteśmy wdzięczni za okazywaną pomoc, wrażliwość i otwartość. Z wyrazami wdzięczności – wspólnota Radia Niepokalanów.
 4. W przyszłą niedzielę po Mszy o 10.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca w domu parafialnym. 1 sierpnia z racji 77. rocznicy Powstania Warszawskiego pamiętajmy w modlitwie o poległych Powstańcach.
 5. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 6. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 7. Dzisiaj po wszystkich Mszach Świętych zbierane będą ofiary do puszki dla poszkodowanych w wyniku powodzi i nawałnic w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii.
 8. Za chwilę będzie odmówiona modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką.

Bracia i Siostry,
W dniach 5-14 sierpnia na szlak pielgrzymkowy wyruszy 41. Warszawska Akademicka
Pielgrzymka Metropolitalna, czyli piesza pielgrzymka młodzieży z Warszawy na Jasną Górę.
Pragnę zaprosić Was (szczególnie studentów, licealistów) do udziału w tym wydarzeniu,
ponieważ jest to czas wyjątkowy, inny niż zwyczajne rekolekcje.
Pielgrzymka jest czasem poświęconym Bogu, często podejmowanym w ważnych intencjach –
ale to też czas uczenia się wiary w praktyce, więc danym samemu sobie!
Pielgrzymka jest miejscem radości, spotkania, przyjaźni i relacji – nawiązywanych nierzadko
na całe życie! WAPM to pielgrzymka akademickiej społeczności Warszawy, więc jeżeli chcesz
poznać żywy, młody Kościół – chodź z nami na Jasną Górę!
szczegóły i zapisy poprzez stronę www.wapm.waw.pl
Wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w pieszej pielgrzymce zapraszam do
Pielgrzymowania Duchowego, podczas którego realizuje się Program Rekolekcji z własnego
domu lub pracy w łączności duchowej z idącymi na Jasną Górę. Zapisanym do końca lipca br.
rozesłane zostaną korespondencyjnie Programy Duchowe! Zapisy online poprzez stronę:
www.wapm.waw.pl
Szczęść Boże!
ks. Mateusz Gawarski
Rektor Kościoła Akademickiego św. Anny w Warszawie, Przewodnik 41. WAPM

 1. Dziś po wszystkich Mszach świętych zbierane są ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 2. W najbliższą sobotę rozpocznie się Ogólnopolski Dzień Modlitw Rycerstwa Niepokalanej pod hasłem: „Nie umarł, oddał życie” w 80. rocznicę męczeńskiej ofiary św. Maksymiliana. Szczegółowy plan spotkania znajduje się w gablocie przed Bazyliką oraz na stronie internetowej mi-polska.pl Zapraszamy na tę wspólną modlitwę wszystkich Rycerzy Niepokalanej z naszej parafii i okolic. Również w sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 8.00 będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, Telewizji Trwam i naszej Ojczyzny.
 3. W tym roku wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących, przypada w niedzielę. Z tej racji podczas wszystkich Mszy świętych będzie odmawiana modlitwa błogosławieństwa kierowców i pojazdów a bezpośrednio po Mszach nastąpi pokropienie pojazdów wodą święconą na parkingach przy domu parafialnym i przed Bazyliką.
 4. Koło Przyjaciół Radia Maryja zaprasza na pielgrzymkę parafialną do Karpacza w dniach 27-29 sierpnia. Szczegóły programu w gablocie.
 5. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 6. Trwają prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 10.00 jeden z naszych braci neoprezbiterów o. Grzegorz Świerkosz odprawi w Bazylice Mszę Świętą prymicyjną z uroczystym błogosławieństwem prymicyjnym. Osoby, które przyjmą błogosławieństwo, będą mogły uzyskać odpust zupełny. Serdecznie zapraszamy!
 2. Za tydzień będziemy zbierać ofiary do puszek na zakup produktów żywnościowych na poczęstunek dla pielgrzymów z Ełku i Warszawy, którzy przybędą do naszego Sanktuarium na początku sierpnia.
 3. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym.
 4. Rozpoczynamy prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.

Zapraszamy do zapoznania się z apelem naszego Ordynariusza J.E. Ks. Kazimierza Kardynała Nycza:

https://archwwa.pl/aktualnosci/prosba-metropolity-warszawskiego-dotyczaca-szczepien-przeciw-covid-19-list/

 1. Przypominamy, że w wakacje kancelaria parafialna we wtorki i czwartki będzie czynna tylko w godz. 9.00-10.00 a w pozostałe dni – bez zmian.
 2. Od najbliższej środy wprowadzamy Nabożeństwo Pierwszych Śród Miesiąca. Jest to dopełnienie pierwszych piątków i sobót, w których czcimy Najświętsze Serce Pana Jezusa i Niepokalane Serce NMP. W pierwsze środy modlić się będziemy po Mszy o godz. 18.00 do Przeczystego Serca Św. Józefa. W ołtarzu św. Józefa umieszczona będzie Ikona przedstawiająca Jego Serce, którą wczoraj uroczyście poświęciliśmy. Nabożeństwo zakończone będzie indywidualnym błogosławieństwem ikoną. Zapraszamy, by świętemu Józefowi zawierzać nasze rodziny.
 3. W sobotę odbędzie się Spotkanie Różańca Rodzin. Po  Mszy św. o 11.00  wystawienie Najświętszego Sakramentu i  różaniec w intencjach Rodzin. W tym samym dniu w bazylice odbędzie się Pielgrzymka Pokutna i czuwanie modlitewne. Odjazd pielgrzymów do Miedniewic o 20.00 spod Domu Parafialnego. Zapisy u Pani Anny Włodarczyk, telefon w gablocie. W Bazylice o 20.30 różaniec, Apel Maryjny, następnie Msza św., Droga Krzyżowa i adoracja Najświętszego Sakramentu. Na zakończenie czuwania Msza św. o godz. 5.45.
 4. Zapraszamy do parafialnej kawiarenki „Zaułek Aniołów” znajdującej się za domem parafialnym, która jest czynna w każdy weekend od 11.00 do 21.00.
 5. Rozpoczynamy prace remontowe w kaplicy na cmentarzu parafialnym. Wstępnie planujemy wymienić okna, uszczelnić dach, odnowić zakrystię, odświeżyć prezbiterium i ocieplić budynek. Ilość i czas wykonania prac zależy od środków, jakimi będziemy dysponować. Dlatego zwracamy się do Parafian i osób związanych z Niepokalanowem o wsparcie finansowe. Ofiary na ten cel można składać w kancelarii parafialnej bądź dokonując przelewu na konto parafialne. Szczegóły znajdują się na ulotkach wyłożonych pod chórem.
 6. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Stanisław Ciesielski, l. 89 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…