W niedzielę, 6 października, Parafia w Niepokalanowie przyłącza się do inicjatywy „Niedziela św. Franciszka”. Jest to niedziela po uroczystości tego wielkiego świętego, którego dokładnie 40 lat temu Papież św. Jan Paweł II ustanowił patronem ekologów. Kościół chce w tym dniu modlić się o ochronę środowiska i dziękować za stworzenie.

Z tej okazji o godz. 19.00 w kawiarence „Zaułek Aniołów” odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny: „Klimatyczna kawa. Temat: Ekologia i Kościół. Co dziś możemy zrobić dla środowiska?”. Wstęp wolny. Gościem będzie Magda Kadziak GCCM Polska (Światowy Ruch Katolików na rzecz Środowiska).

• 7 października w poniedziałek: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej
  1. Dzisiaj nasza parafia przyłącza się do inicjatywy „Niedziela św. Franciszka”. Jest to niedziela po uroczystości tego wielkiego świętego, którego dokładnie 40 lat temu Papież św. Jan Paweł II ustanowił patronem ekologów. Kościół chce w tym dniu modlić się
    o ochronę środowiska i dziękować za stworzenie. Z tej okazji o godz. 19.00 w kawiarence „Zaułek Aniołów” odbędzie się spotkanie i panel dyskusyjny: „Klimatyczna kawa. Temat: Ekologia i Kościół. Co dziś możemy zrobić dla środowiska?”. Wstęp wolny. Po wszystkich Mszach św. przy wyjściu z bazyliki znajdują się materiały informacyjne na ten temat.