1. Dziś – piąta niedziela Wielkiego Postu, nazywana niedzielą czarną, od zwyczaju zasłaniania krzyży od dziś aż do Wielkiego Piątku włącznie na znak naszego smutku z powodu śmierci Zbawiciela. Do tej pory w liturgii kładliśmy nacisk na charakter chrzcielny i pokutny Wielkiego Postu, a w ostatnich dwóch tygodniach tego okresu położymy mocniejszy akcent na jego charakter pasyjny.
  1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które trwać będą do środy włącznie. Rekolekcje w tym roku głosi Janusz Jędryszek. Nauki ogólne
    w dni powszednie będą głoszone podczas Mszy świętej o godz. 11.00 i 18.00. Po Mszy świętej wieczornej będzie adoracja Najświętszego Sakramentu, a o godz. 20.00 nauka ogólna. Spotkania rekolekcyjne dla dzieci szkół podstawowych z Paprotni i Teresina będą
    w poniedziałek, wtorek i środę. Plany spotkań rekolekcyjnych umieszczone są w gablocie przed bazyliką. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w Budkach Piaseckich będą sprawowane o godz.16.00. Wspomagajmy się modlitwą, aby ten czas rekolekcji był dla nas wszystkich czasem zbawiennym, pomocą do bycia gorliwszymi wyznawcami Chrystusa i do lepszego realizowania naszego powołania.
  1. Dziś po Mszy świętej o godz. 10.00 w domu parafialnym odbędzie się spotkanie Wspólnot Żywego Różańca.