1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 6 lutego w poniedziałek: Wspomnienie św. męczenników Piotra Chrzciciela i Towarzyszy;
  • 7 lutego we wtorek: Wspomnienie św. Kolety z Corbie, dziewicy;
  • 10 lutego w piątek: Wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy.
  1. W sobotę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Odwiedziliśmy 2505 domów (88,48%), zaś 304 zastaliśmy zamknięte (10,7%), 22 nie życzyły sobie obecności kapłana (0,7%). Bardzo serdecznie dziękujemy za ten wspólny czas i możliwość spotkania w waszych domach. Dziękujemy za życzliwość i cenne uwagi. Gorące wyrazy wdzięczności kierujemy też do wszystkich kierowców, którzy przybyli by zawieźć nas na wizytę duszpasterską. Rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły gościć kapłana w swoim domu, będziemy odwiedzać w poniedziałek 6 lutego od godz. 15.00.

  1. Dziś po wszystkich Mszach św. bracia klerycy z naszego franciszkańskiego seminarium rozprowadzają za dobrowolną ofiarę czasopismo „Nasze życie”.
  1. W liturgii Kościoła w sobotę 11 lutego obchodzone jest wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Tego dnia na Mszy św. o godz. 11.00 udzielimy Sakramentu Chorych, a na zakończenie błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem. Zwracamy się z prośbą do rodzin, w których jest osoba starsza, chora, pozostająca w domu o umożliwienie jej przybycia do bazyliki. Po Mszy św. wszystkich chorych, starszych zapraszamy na spotkanie przy stole w Domu Rekolekcyjnym.
  1. Również w sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa. Osoby, który chciałby się udać do Miedniewic autokarem proszone są o kontakt z p. Anną Włodarczyk (Tel. 889 590 461). Wyjazd sprzed bazyliki o godz. 20.00. Msza św. poranna w niedzielę będzie sprawowana o godz. 5.45.
  1. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Jak Bóg da” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się dziś o godz. 15.30, w sobotę 11 lutego o godz. 18.00 oraz w następną niedzielę o godz. 15.30. Wstęp wolny.
  1. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 11 lutego w Domu Parafialnym o g. 19.00.
  1. Z naszym Franciszkańskim Biurem Podróży „Patron Travel” organizujemy pielgrzymkę autokarową do Litwy, Łotwy i Estonii w dniach 17-23.07.2017 roku. Koszt 1850 zł. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej.