1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 30 stycznia w poniedziałek: Wspomnienie św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
 • 31 stycznia we wtorek: Wspomnienie: św. Jana Bosko, prezbitera;
 • 2 lutego w czwartek: Święto Ofiarowania Pańskiego;
 1. Dziś w Sali św. Bonawentury o godzinie od 14.30 odbędzie się Wielki Finał XVII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie”: werdykt jury, wręczenie nagród i koncert laureatów. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Dziś po Mszach świętych, będzie można otrzymać ulotkę z informacjami o możliwości przekazania 1% z rozliczenia podatkowego na Parafialny Zespół Caritas. Już teraz za wsparcie tej inicjatywy z serca dziękujemy.

 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdrowienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
 1. W czwartek 2 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej, a zarazem w całym Kościele jest to 21 Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Porządek Mszy św. jak w dzień powszedni. Błogosławieństwo gromnic na każdej Mszy św. Ofiary na tacę będą przeznaczone na potrzeby zakonów klauzurowych.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy św. wieczornej nabożeństwo Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 17.30, a o godz. 18.00 Msza św.; w Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.
 1. W najbliższą sobotę 4 lutego odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”, o 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej oraznabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. W związku z powyższym nie będzie Mszy św. o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana.
 1. W najbliższą sobotę zakończymy wizytę duszpasterską. Wszystkie rodziny, które z różnych przyczyn nie mogły gościć kapłana w swoim domu prosimy o zgłoszenie adresu w zakrystii bądź w kancelarii parafialnej. Udamy się do nich w poniedziałek 6 lutego od godz. 15.00.
 1. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Jak Bóg da” do sali św. Bonawentury. Seanse odbędą się w sobotę 4 i 11 lutego o godz. 18.00 i w niedzielę 5 i 12 lutego o godz. 15.30. Wstęp wolny.
 1. Z naszym Franciszkańskim Biurem Podróży „Patron Travel” organizujemy pielgrzymkę autokarową do Litwy, Łotwy i Estonii w dniach 17-23.07.2017 roku. Koszt 1850 zł. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Józef Wiśniewski l. 87 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…