1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 24 stycznia we wtorek: Wspomnienie św. Franciszka Salezego, biskupa i doktora Kościoła;
  • 25 stycznia w środę: Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła;
  • 26 stycznia w czwartek: Wspomnienie świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa;
  • 27 stycznia w piątek: Wspomnienie bł. Jerzego Matulewicza, biskupa ;
  • 28 stycznia w sobotę: Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
  1. 28 stycznia w sobotę o 9.00, w kaplicy św. Maksymiliana na Mszy świętej gromadzi się Koło Radia Maryja. Także w tym dniu o godz. 18.00 zapraszamy ponownie do kaplicy św. Maksymiliana na Mszę świętą o beatyfikację Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego.

  1. W dniach 28 i 29 stycznia t.j. w sobotę i niedzielę, w Sali św. Bonawentury odbywać się będzie XVII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Nasze Wieczne Kolędowanie” organizowany przez Teresiński Ośrodek Kultury. W sobotę od godz. 11.00 do 18.00, zaplanowane są przesłuchania konkursowe solistów, zespołów i kapel ludowych z całej Polski. W niedzielę od godz. 7.00 do 13.00 w bazylice w czasie Mszy świętych będą śpiewać uczestnicy Festiwalu. O godz. 14.30 Wielki Finał: werdykt jury, wręczenie nagród i koncert laureatów. Serdecznie zapraszamy w imieniu Organizatorów. Wstęp wolny
  1. W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 18.00 i na nabożeństwie po Mszy świętej modlić się będziemy o łaskę uzdro­wienia duszy i ciała. Zapraszamy na wspólną modlitwę.
  1. Z naszym Franciszkańskim Biurem Podróży „Patron Travel” organizujemy pielgrzymkę autokarową do Litwy, Łotwy i Estonii w dniach 17-23.07.2017 roku. Koszt 1850 zł. Zapisy przyjmujemy do końca lutego w kancelarii parafialnej.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty klasztornej odszedł do wieczności: śp. br. Józef Maria Twardowski, l. 95. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…