1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  • 14 lutego, we wtorek: świętych Cyryla, mnicha i Metodego, biskupa, patronów Europy
  1. Dzisiaj po Mszach świętej nasi niepokalanowscy bracia rozprowadzają Rycerza Niepokalanej. Także jeszcze dzisiaj na godz. 15.30 zapraszamy do sali św. Bonawentury do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Jak Bóg da”. Wstęp wolny.

  1. We wtorek, 14 lutego, w czasie wieczornej Mszy świętej o godz. 18.00 za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu lutym.
  1. W czwartek 16 lutego o godz. 17.00 w bazylice modlitwą różańcową rozpocznie się czuwanie modlitewne w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła. Nocna adoracja odbędzie się w kaplicy św. Maksymiliana od g. 20.00 – wejście od ulicy Ojca Kolbego. Czuwanie zakończy się Mszą świętą o g. 5 rano 17 lutego. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na ulotkach przy wyjściu z bazyliki.
  1. 17 lutego wspominamy 76. rocznicę aresztowania i osadzenia św. Maksymiliana Kolbego na Pawiaku. Tego dnia odbędzie się w Niepokalanowie XIV Zjazd Gmin Kolbiańskich. Podczas Mszy św. o godz. 11.00 modlić się będziemy w intencji tych gmin z przybyłymi samorządowcami. Po Mszy św. będzie miało miejsce nabożeństwo upamiętniające wydarzenia związane z o. Maksymilianem, złożenie kwiatów przy pomniku i nawiedzenie jego celi. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
  1. Nasz parafialny cmentarz został objęty systemem Grobonet, który umożliwia wyszukanie zmarłych pochowanych na cmentarzu. Dostępna jest również szczegółowa mapa. Każdy grób jest opisany i sfotografowany. System umożliwia szybkie wyszukanie zmarłego, jak również podanie dokładnego miejsca spoczynku. Aby wejść do systemu Grobonet, należy kliknąć banner znajdujący się na naszej parafialnej stronie..
  1. W minionym tygodniu odeszli do Pana: śp. Czesław Kucharski l. 73 z Kask, Jadwiga Witkowska l. 72 z Serok Parceli, Irena Reszczyńska l. 95 z Teresina Gaju. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…