1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 2 stycznia w poniedziałek: Świętych Bazylego i Grzegorza z Nazjanzu, biskupów i doktorów Kościoła;
• 3 stycznia we wtorek: wspomnienie Najświętszego Imienia Jezus;
• 6 stycznia w piątek: Uroczystość Objawienia Pańskiego;
• 8 stycznia w przyszłą niedzielę: Święto Chrztu Pańskiego.

2. Dziś obchodzimy 50. Światowy Dzień Pokoju pod hasłem: „Wyrzeczenie się przemocy: styl polityki na rzecz pokoju”. Wypraszajmy u Boga za pośrednictwem Królowej Pokoju pokój dla ludzkich serc, rodzin i całego świata.

3. W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego, tradycyjnie zwana Uroczystością Trzech Króli. Msze święte odprawimy w porządku niedzielnym. Przypominamy wszystkim wiernym, że tym dniu mamy obowiązek uczestnictwa w Eucharystii. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Tego dnia w parafii Szymanów odbędzie się V Orszak Trzech Króli, który rozpocznie się Mszą świętą w kościele w Szymanowie o godz. 11.30.

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek po Mszy wieczornej zapraszamy na nabożeństwo Godziny Świętej. Z racji Uroczystości Objawienia Pańskiego, która przypada w I piątek, z posługą sakramentalną do wszystkich chorych naszej parafii udamy się w czwartek 5 stycznia.

5. W I sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie sprawowana Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Różaniec. Zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej. W tym dniu również odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”, o 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

6. W najbliższą sobotę 7 stycznia zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Miriam” i zaprzyjaźnionych muzyków. Koncert odbędzie się w bazylice o godz. 19.00. Zapraszamy serdecznie do wspólnego kolędowania.

7. W niedzielę 8 stycznia odbędzie się promocja „Rycerza Niepokalanej”. W tym dniu Słowo Boże na wszystkich Mszach św. będzie głosił o. Piotr Socha – redaktor naczelny „Rycerza Niepokalanej”.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy wszystkie wspólnoty Żywego Różańca na spotkanie opłatkowe w domu rekolekcyjnym, zaś spotkanie opłatkowe dla małych rycerzy Niepokalanej i rycerzy dorosły odbędzie się po Mszy świętej dla dzieci ok. godziny 12.40 w kawiarence „Zaułek Aniołów”.

9. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Regina Polak l. 90 z Paprotni, śp. Cecylia Świat, l. 74 z Serok Parceli, śp. Stanisław Wójcik l. 74 z Paprotni oraz Wiesław Więckowski l. 79 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

10. W atmosferze Świąt Bożego Narodzenia, w pierwszym dniu Nowego Roku, kierujemy do wszystkich naszych parafian i gości najserdeczniejsze życzenia:

Niech ten Nowy Rok 2017, będzie przepełniony Bożym błogosławieństwem, żywą wiarą w Syna Bożego, nadzieją, że Bóg jest z nami, miłością do Boga i bliźniego oraz szczęściem z realizowania swego powołania.
Niepokalana nasza Matka niech otacza każdą rodzinę i każdego swoim macierzyńskim płaszczem miłości.