1. Dzisiaj, 8 stycznia, wspominamy 123. rocznicę urodzin i chrztu świętego, założyciela Niepokalanowa, Rycerstwa Niepokalanej, misjonarza Japonii i wielkiego czciciela Matki Bożej Niepokalanej, św. o. Maksymiliana Marii Kolbego
  1. Dzisiejszą niedzielą Chrztu Pańskiego kończymy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Według zwyczaju w Polsce, kolędy śpiewamy do Święta Ofiarowania Pańskiego czyli Matki Bożej Gromnicznej obchodzonego 2 lutego .

  1. Dziękujemy o. Piotrowi Socha za wygłoszone Słowo Boże. Nowy numer „Rycerza Niepokalanej” można otrzymać po wszystkich Mszach św. przed bazyliką.
  1. 14 stycznia w sobotę w czasie wieczornej Mszy świętej za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii oraz pielgrzymujących do naszego Sanktuarium, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu styczniu.
  1. Zapraszamy na spotkanie dorosłych rycerzy Niepokalanej, które odbędzie się w sobotę, 14 stycznia w Domu Parafialnym o g. 19.00.
  1. W sobotę odbędzie się Nocna pielgrzymka z Miedniewic do Niepokalanowa oraz nocne czuwanie w kaplicy św. Maksymiliana. Msza święta poranna w niedzielę będzie sprawowana w bazylice o godz. 5.45.
  1. W przyszłą niedzielę 15 stycznia po Mszach świętych, bracia strażacy będą rozprowadzać za dobrowolną ofiarę kalendarze na 2017 r.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Maria Rowicka,
    69 z Nowej Piasecznicy, śp. Stanisław Janaszek, l. 81 z Teresina, śp. br. Apolinary Tomasz Morka, l. 90 z naszego klasztoru i śp. Tadeusz Bartosik, l. 97 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…