1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 26 grudnia w poniedziałek: Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika;
 • 27 grudnia we wtorek: Święto św. Jana Apostoła i Ewangelisty;
 • 28 grudnia w środę: Święto Świętych Młodzianków, męczenników;
 • 30 grudnia w piątek: Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa;
 1. Jutro Msze święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. Tradycją lat ubiegłych w tym dniu wspomagamy modlitwą i ofiarami złożonymi na tacę katolickie uczelnie w naszej Ojczyźnie.
 1. W tym radosnym dniu jeszcze raz wyrażamy naszą wdzięczność wszyst­kim, którzy pomogli w przygotowaniu żywej szopki oraz wspomogli dzieła charytatywne prowadzone przez naszą parafię. Dziękujemy bardzo również naszym braciom zakrystianom za przygotowanie szopki i wystroju Bazyliki.

 1. „Żywą szopkę” ze zwierzętami będzie można oglądać do 30 grudnia do piątku, zaś szopka tradycyjnie będzie dostępna do 2 lutego. Serdecznie zapraszamy.
 1. Informujemy parafian, że kolędę – wizytę duszpasterską rodzin naszej parafii rozpoczniemy 28 grudnia w środę. Plan kolędy jest umieszczony na stronie internetowej naszej parafii, wyłożony na stoiku pod chórem i wywieszony w gablocie. Zwracamy się z prośbą do parafian o pomoc w przeprowadzeniu kolędy, jak to było w latach ubiegłych. Za przyjęcie nas, Waszych duszpasterzy, w swoich rodzinach już dziś składamy serdeczne: Bóg zapłać!
 1. W sobotę – 31 grudnia Mszą świętą w bazylice o godz. 18.00 zakończymy Rok Pański 2016. Po Mszy świętej zostanie odprawione nabożeństwo dziękczynno-błagalne i odśpiewamy „Ciebie Boga wysławiamy”. W godzinach od 22.00 do 24.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość osobistej modlitwy. Zapraszamy na adorację i do udziału we wspólnym dziękczynieniu za otrzymane łaski w minionym roku. O północy – o godz. 24.00 – Mszą świętą rozpoczniemy Nowy Rok 2017.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Stanisław Bartosiak, l. 75 z Paprotni i śp. Hubert Stępniewski, l. 24 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…
 1. Wszystkim naszym Parafianom i gościom Niepokalanowa składamy najlepsze życzenia:

Niech Święta Narodzenia Pańskiego będą szczególnym czasem, w którym Bóg obdarza Was:

Radością Aniołów zwiastujących narodzenie Zbawiciela,

Zdolnością rozpoznawania znaków obecności Jezusa, dzięki którym znaleźli Go pasterze,

Wytrwałością Mędrców podróżujących za gwiazdą do Betlejem,

Sprawiedliwością Józefa pełniącego wolę Boga,

Otwartością Maryi, która przyjmuje Emmanuela i oddaje Go światu.

Niech Nowy 2017 Rok obfituje w Boże błogosławieństwo i opiekę Niepokalanej.