1. W przyszłą niedzielę w liturgii Kościoła będziemy obchodzić uroczystość Narodzenia Pańskiego.
  1. Dziś zapraszamy na koncert z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji w związku z prowadzoną na terenie gminy akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. Koncert odbędzie się po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali św. Bonawentury, wstęp wolny. Osoby które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność czy artykuły szkolne.
  1. Dziś na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do I spowiedzi i Komunii świętej otrzymają medaliki Matki Bożej, a po Mszy św. w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie z ich rodzicami. Natomiast po każdej Mszy św. dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.

  1. Msze święte o Matce Bożej, zwane roratami, będą jeszcze przez 6 dni do Wigilii włącznie o godz. 7.00.
  1. Można jeszcze otrzymać opłatek na stół wigilijny w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  1. W sobotę Wigilia Świąt Bożego Narodzeni Ostatnia Msza święta w Bazylice zostanie odprawiona o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 18.00. W Wigilię zachęcamy do tradycyjnego postu. Przeżyjmy ten dzień w duchu wiary i chrześcijańskiego oczekiwania na przyjście Boga na świat. Kolacja wigilijna niech będzie w naszych domach przepełniona wiarą i miłością do Boga oraz przebaczeniem i życzli­wością do siebie nawzajem. Po kolacji czas oczekiwania na Pasterkę niech upłynie na śpiewaniu lub słuchaniu kolęd. Pasterka o godz. 24.00. Wprowadzeniem do niej będzie modlitwa bre­wiarzowa, która rozpocznie się o godz. 23.15. Po Pasterce zapraszamy do wspólnego kolędowania przy Żywej Szopce.
  1. W przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 6.00 rano. Pozostałe Msze święte w porządku niedzielnym.
  1. W ostatnią niedzielę Adwentu kierujemy słowa podzię­kowania do wszystkich, którzy podali pomocną dłoń potrzebującym poprzez złożenie ofiary do puszek lub darów do kosza oraz pomagali przy budowie „żywej szopki”. Wszystkim mówimy z serca płynące: Bóg zapłać. Informujemy, że za wszystkich dobrodziejów modlić się będziemy podczas Mszy św. o północy, czyli Pasterki.
  1. Program wizyty duszpasterskiej zwanej kolędą jest umieszczony na stoliku pod chórem, w gablocie oraz na stronie internetowej naszej parafii.