1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
• 13 grudnia we wtorek: Wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy.
• 14 grudnia w środę: Wspomnienie św. Jana od Krzyża, prezbitera i doktora Kościoła.

2. W poprzednią niedzielę zbieraliśmy do puszek ofiary na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Zebraliśmy 1655 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

3. Dziś rozpoczynamy rekolekcje adwentowe w naszej parafii, które prowadzi o. Grzegorz Kwiecień. Nauki rekolekcyjne będą w poniedziałek i wtorek na Mszach św. o godz. 11.00 i 18.00 oraz dodatkowa nauka o godz. 20.00. Od godz. 19.00 w poniedziałek i wtorek będzie adoracja Najświętszego Sakramentu. Msza św. z nauką w kaplicy w Budkach Piaseckich będzie w poniedziałek i wtorek o godz. 16.00.

4. Przypominamy, że Msze święte o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane są w dni powszednie o godz. 7.00 rano.

5. W środę 14 listopada w czasie wieczornej Mszy świętej za przyczyną św. Maksymiliana modlić się będziemy w intencji rodziców i małżonków naszej parafii, zwłaszcza tych, którzy zawarli sakrament małżeństwa w miesiącu grudniu.

6. Zachęcamy do wspierania dzieł charytatywnych prowadzonych przez naszą parafię. Dary żywnościowe dla ubogich można składać do kosza umieszczonego w bazylice, natomiast ofiary na „Uśmiech pod choinkę” na wigilię dla dzieci z ubogich rodzin naszej gminy i ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki” można składać do oznaczonych puszek w bazylice. Wszystkich chętnych mężczyzn do ukończenia „żywej szopki” zapraszamy jeszcze w najbliższą sobotę na godz. 8.00.

7. Małych Rycerzyków Niepokalanej informujemy, że w najbliższy piątek, w związku z akcją „Uśmiech pod choinkę”, spotkanie nie odbędzie się. Zapraszamy na nie za dwa tygodnie to jest 23 grudnia, na godzinę 16:oo.

8. Dziś od godz. 8.30 do 13.00 dzieci ze świetlicy parafialnej wraz z opiekunem rozprowadzają własnoręcznie wykonane ozdoby Bożonarodzeniowe. Złożone na ten cel ofiary będą przeznaczone na dalsze funkcjonowanie świetlicy.

9. W piątek 16 grudnia o godzinie 17.00 rozpocznie się kolejne nocne czuwanie w intencji nawrócenia nieprzyjaciół Kościoła. Zapraszamy do całonocnej adoracji z 16 na 17 grudnia do kaplicy św. Maksymiliana, wejście od ulicy. Szczegóły na plakacie przed bazyliką i na folderach.

10. W sobotę 17 grudnia o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji naszej Ojczyzny, TV Trwam i Radia Maryja.

11. Za tydzień 18 grudnia na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci, które przygotowują się do
I spowiedzi i Komunii świętej otrzymają medaliki Matki Bożej, a po Mszy św. w sali domu parafialnego, odbędzie się spotkanie z ich rodzicami.

12. Stowarzyszenie IMPULS wraz z policjantami z Posterunku Policji w Teresinie zapraszają na koncert z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Policji w związku z prowadzoną na terenie gminy akcją charytatywną „Niebieska Gwiazdka”. Koncert odbędzie się 18 grudnia po Mszy św. o godz. 10.00 w Sali św. Bonawentury, wstęp wolny. Osoby które chciałyby przyłączyć się do akcji mogą tego dnia przynieść ze sobą drobne podarunki, np. słodycze, zabawki, żywność czy artykuły szkolne. Serdecznie zapraszamy.

13. Wszyscy, którzy z różnych przyczyn nie otrzymali opłatków wigilijnych, prosimy o zgłaszanie się do zakrystii lub kancelarii parafialnej.

14. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marcin Szefler, l. 68 z Teresina, śp. Wacława Sieczka, l. 94 z Teresina, śp. Czesława Matysiak, l. 87
z Teresina, śp. Danuta Koźlicka, l. 59 z Nowej Piasecznicy i śp. Krzysztof Maciąg, l. 49
z Paprotni . Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…