1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
 • 30 listopada w środę: święto św. Andrzeja, apostoła;
 • 2 grudnia w piątek: wspomnienie bł. Rafała Chylińskiego, prezbitera, patrona kaplicy w Budkach Piaseckich; z tej racji Msza św. odpustowa w przyszłą niedzielę, 4 grudnia, o godz. 10.00;
 • 3 grudnia w sobotę: Wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera.
 1. W poprzednią niedzielę zbieraliśmy ofiary do puszek dla sióstr klarysek. Zebraliśmy 3735 zł. Dziękujemy wszystkim ofiarodawcom.

 1. Zapraszamy na Mszę św. i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem dziś o godz. 18.00.
 1. Dziś przed bazyliką są zbierane podpisy pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Celem inicjatywy jest zebranie podpisów popierających projekt prawa gwarantującego, że w prawie UE „małżeństwo” będzie rozumiane jako związek mężczyzny i kobiety i odpowiednio do tego rozumiane będzie pojęcie „rodziny”.
 1. We wtorek, rozpoczynamy przygotowanie do uroczystości odpustowej naszej parafii przez 9-dniową nowennę przed Niepokalanym Poczęciem NMP. Msze święte z rozważaniami nowennowymi będą o godz. 11.00 i 18.00.
 1. Dzisiejszą I niedzielą Adwentu rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w Kościele pod hasłem „Idźcie i głoście”. Msze św. o Matce Bożej, zwane roratami, odprawiane będą w dni powszednie o godz. 7.00 rano. Przychodzimy na tę Mszę świętą z lampionami. Do udziału w roratach zapraszamy wszystkich, a w sposób szczególny dzieci.
 1. W czwartek 1 grudnia Mszą świętą o godzinie 11.00 w bazylice w Niepokalanowie rozpoczną się uroczystości związane z  rocznicą rozstrzelania 20 więźniów z Pawiaka obok stacji PKP.
 1. W tym tygodniu przypadają dni odnowy wewnętrznej. W I czwartek z racji nowenny nie będzie nabożeństwa Godziny Świętej. W I piątek zachęcamy do adoracji Najświętszego Sakramentu od 8.30 do 17.45, jak również do spowiedzi i Komunii św. Spowiedź dla dzieci i młodzieży od godz. 6.30, a o godz. 7.00 Msza św. roratnia. W Budkach Piaseckich spowiedź o godz. 16.30, a o godz. 17.00 Msza św.

W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do wszystkich chorych w naszej parafii.

W I sobotę w kaplicy św. Maksymiliana o godz. 9.00 będzie Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP, potem konferencja i Różaniec. Zapraszamy wszystkich rycerzy Niepokalanej. W tym dniu również odbędzie się kolejne spotkanie „Oddaj się Maryi”, o 10.00 – konferencja i świadectwa w Sali św. Bonawentury, o 11.00 – w Bazylice Eucharystia z oddaniem siebie i wszystkich spraw Niepokalanej i nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi. Zapraszamy.

 1. W przyszłą niedzielę w przedsionku bazyliki będzie można nabywać świece Caritas na stół wigilijny. Uzyskane 2 zł od każdej świecy będą przeznaczone na potrzeby naszego parafialnego Zespołu Caritas.
 1. Za tydzień po Mszy św. o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie do domu parafialnego wspólnoty Żywego Różańca.
 1. Zapraszamy do naszego „Dobrego kina” na projekcję filmu pt. „Młody Mesjasz” do sali św. Bonawentury. Seanse będą 3 grudnia o godz. 18.00, 4 grudnia o godz. 15.30, jak również w kolejny weekend 10 i 11 grudnia w tych samych godzinach. Wstęp wolny.
 1. Od dzisiaj, tradycją lat ubiegłych, do oznakowanej puszki przy wyjściu z bazyliki można składać dobrowolne ofiary na spotkanie „Uśmiech pod choinkę” dla dzieci z ubogich rodzin naszej parafii i gminy Teresin. Za każdą złożoną ofiarę, w imieniu dzieci i naszym, wszystkim ofiarodawcom mówimy z serca płynące Bóg zapłać.
 1. W naszej parafii od jutra będą roznoszone opłatki na stół wigilijny. Bardzo prosimy przedstawicieli wiosek o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej.
 1. Przez cały okres Adwentu przy ołtarzu św. Antoniego będzie ustawiony kosz na dary świąteczne dla ubogich. Ponadto do skarbonki przy ołtarzu św. Franciszka zbieramy ofiary na pokrycie kosztów budowy i utrzymanie „Żywej szopki”. Zapraszamy chętnych mężczyzn i młodzież męską w sobotę 3 grudnia na godz. 9.00 do pomocy przy jej budowaniu.
 1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności: śp. Lucjan Falicki, l. 89 z Paprotni. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…