1. W tym tygodniu w liturgii Kościoła będziemy obchodzić:
  1. Tydzień temu przeprowadziliśmy zbiórkę do puszek na pomoc chrześcijanom mieszkającym w Iraku. Zebraliśmy 2894 zł. Składamy serdeczne podziękowanie wszystkim ofiarodawcom.
  1. Za zmarłych polecanych w wypominkach modlimy się w dni powszednie przez cały miesiąc listopad podczas nabożeństwa o godz. 17.30 oraz w ich intencji odprawiane są Msze święte o godz. 18.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

  1. Dziś przed bazyliką po wszystkich Mszach świętych, są zbierane dobrowolne ofiary do puszek na pomoc Siostrom Klaryskom.
  1. Dziś ostatnia niedziela roku liturgicznego, a zarazem uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata. Zapraszamy na nabożeństwo o godz. 17.00, gdzie odbędzie się uroczyste zakończenie Roku Miłosierdzia i dokonamy aktu intronizacji Jezusa Chrystusa jako Króla i Pana w naszej parafii.
  1. Za tydzień na sumie o godz. 10.00 zostaną pobłogosławione opłatki wigilijne, które tradycją lat ubiegłych od 28.11. będą roznoszone rodzinom naszej parafii. Przedstawicieli wiosek prosimy o zgłaszanie się po opłatki do kancelarii parafialnej. Ofiary składane przy tej okazji będą przeznaczone na potrzeby parafii.
  1. Pragniemy poinformować, że dziś rozpocznie się Kurs nauk przedmałżeńskich. Spotkania odbywać się będą w niedzielę o godz. 15.00 w sali Domu Parafialnego. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
  1. W sobotę 26 listopada o godz. 9.00 w kaplicy św. Maksymiliana będzie sprawowana Msza św. w intencji Radia Maryja, telewizji Trwam i naszej Ojczyzny
  1. Zapraszamy na Mszę świętą i modlitwę o uzdrowienie przed Najświętszym Sakramentem w przyszłą niedzielę 27 listopada o godz. 18.00.
  1. 3 grudnia organizowana jest z naszej parafii pielgrzymka do Torunia na uroczystości rocznicy powstania Radia Maryja. Szczegółowe informacje oraz zapisy u p. Danuty Dmoch (numer telefonu znajduje się w gablocie: Danuta Dmoch 728 464 508). Koszt wyjazdu – 45 zł. Wyjazd o godz. 6.30 z parkingu dla autokarów.
  1. W tym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności: śp. Marek Piotrowski, l. 63 z Granic, śp. br. Ryszard Grodzki l. 96 z naszego klasztoru i śp. Mariusz Malicki l. 35 z Teresina. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…